הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל תל אביב נקנסה ב-5,000 ש"ח

נענשה על האירועים נגד בית"ר, לצד 15,000 ש"ח על תנאי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.06.20 - 19:25
תחילת כתבה

הפועל תל אביב נקנסה הערב (רביעי) ב-5,000 ש"ח בעקבות האירועים אחרי המשחק נגד בית"ר ירושלים. כזכור, למרות שגדר הפרידה בין הצדדים, השחקנים חגגו עם האוהדים את הניצחון ועמדו לדין על כך היום בבית הדין של ההאתחדות לכדורגל.

הקבוצה קיבלה גם קנס על תנאי בגובה 15,000 ש"ח בטענה ש""גם חבירת השחקנים אל הקהל מהווה איסור על הוראות ההרחקה/בידוד אשר הוטלו על השחקנים החפצים ליטול חלק במשחקי הליגות המקצועניות בימים אלה של מגפת הקורונה וגם בה יש להרשיע בעבירה על הוראות ההתאחדות".

בתוך כך, אפשר לסכם את התחושה בהפועל תל אביב אחרי ההפסד אתמול (שלישי) למכבי פתח תקווה בחצי גמר גביע המדינה וההדחה מהמפעל במילה אחת - דיכאון. ניר קלינגר הודה שבחלומות הכי שחורים שלו הוא לא דמיין לעצמו תסריט כזה, וגם במועדון בכלל לא חשבו שבצורה הזו יסתיים המסע שלהם בגביע, בעיקר נוכח היכולת הנהדרת שהציגו מאז פגרת הקורונה.

השחקנים ירדו בדממה עם פנים נפולים לחדר ההלבשה, שם גם היו עצבים. למעשה, אם עד עכשיו בליגה השחקנים שיחקו משוחרר וללא לחץ וציפיות, הרי שבמבחן הראשון שלהם מבחינת לחץ, הם כשלו. "התרסקנו מכל הבחינות, מקצועית, מנטאלית ופיזית" אמרו במועדון.

איציק ניסנוב, אחד מהבעלים, אמר באופן נחרץ לערוץ הספורט: "לא הופענו למשחק. כל הכבוד למכבי פ"ת, שפשוט רצו יותר מאיתנו". בקבוצה לא התעכבו על השחקנים שעשו טעויות, כמו רז שלמה, שפחות ירצה לזכור את המשחק, כשהאכזבה הייתה כללית מכלל השחקנים שלא הביאו את היכולת שלהם לידי ביטוי דווקא במאני טיים. אגב, גם קלינגר לקח אחריות ואמר שהם טעו טקטית והיו צריכים לשחק יותר דרך האגפים, דבר שלא עשו.

במועדון היה גם כעס כלפי התנהלות ההתאחדות לכדורגל. איציק ניסנוב זעם ואמר: "לא הגיוני שההתאחדות הכניסה למגרש בערך מאה איש של מכבי פ"ת, והרבה פחות אנשים שלנו. הם ממש שיחקו עם קהל, זו הייתה שערוריה. כנראה שבהתאחדות צריך לעשות בדק בית וניקוי אורוות. רק שמשרד הבריאות לא יפסיק את הכדורגל בגלל הכנסת כל הקהל הזה". מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: ״לא היה ולא נברא. המספרים זהים. משטרת ישראל וכוח האבטחה אף נאלצו להוציא מהאצטדיון מי שמוכרים על ידם כאולטראס הפועל תל אביב ואינם מורשים להיכנס למשחק״.

לאחר תגובת ההתאחדות, כנראה שלהפועל תל אביב זה היה יותר מדי. המועדון שלח מכתב חריף למנכ"ל ההתאחדות, רותם קמר, עם העתק ליו"ר ההתאחדות, אורן חסון, בו דרש לבדוק האם התאפשרה כניסה של אנשים מעבר לכמות המותרת במשחק חצי הגמר.

במכתב להתאחדות נאמר מצידה של הפועל: "ברצוננו להסב את תשומת הלב למחדלים שהתרחשו אמש (שלישי) במשחק בין הפועל תל אביב למכבי פתח תקווה, שנערך באצטדיון בנתניה והיה תחת ניהולה ופיקוחה של ההתאחדות לכדורגל". במועדון הסבירו שבתקופת הקורונה הנהלים מגדירים שעד 10 חברי הנהלה בלבד יורשו להיכנס ליציע באצטדיון. לפי הפועל תל אביב: "למרות זאת, ביציע נכחו הרבה יותר אנשים מהכמות המותרת, רובם כמובן אוהדי מכבי פ"ת".

למעשה, אם נפשט את טענתנו, למכבי פ"ת היה קהל במשחק הזה – ולהפועל תל אביב לא. אנו מביעים בפניך את אכזבתנו העמוקה ודורשים לבדוק מי אישר כמות כזו של קהל, במשחק שהוגדר כמשחק ללא קהל. בהחלטה אשר נוגדת את ההנחיות והמתווה שאושר ע"י משרד הבריאות.

עכשיו השאלה כיצד ההדחה הכואבת הזו תשפיע על המשך הדרך של האדומים בליגה. פליפה רודריגז, שלא ישאר בעונה הבאה, ולא הסכים לשחק ללא שכר ביוני כפי שהוצע לו, קיבל הצעה נוספת - את המתווה של שאר השחקנים, קיצוץ של 50 אחוזים, ומחכים לתשובתו.

בשבוע הבא האדומים צפויים לסגור את התקציב לעונה הבאה, שיושפע באופן ישיר לגבי אישור הכנסת הקהל למגרשים. ההערכה היא שללא קהל, התקציב יירד לכ- 20 מיליון שקלים, מה שיצריך קיצוצי שכר של שחקנים. במועדון דחו את ההתעסקות בעניין לאחרי חצי הגמר, מה שאומר שהם צפויים לפתוח את העניין בזמן הקרוב והשאלה היא איך העניין יתקבל אצל השחקנים.