ז'וסוואה: "מבטיח להישאר בב"ש בעונה הבאה"

צפו במונולוג של הפורטוגלי אחרי הזכיה בגביע: "אין לי אבא. הוא נפטר לפני שנה וחצי ואבוקסיס הוא כמו אבא בשבילי. הקשר בנינו הוא מעבר לכדורגל. אין לי מה להגיד לאלונה ברקת"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.07.20 - 23:33
תחילת כתבה

יוסי אבוקסיס זכה בגביע שני ברצף והפועל באר שבע חגגה גביע שני בהיסטוריה וראשון מאז 1997. כל זה לא היה קורה לולא ז'וסוואה ובן שהר שהבקיעו הערב (שני) בבלומפילד ב-0:2 על מכבי פתח תקווה ונתנו את האות לחגיגות האדומות. הקשר הפורטוגלי דיבר מהלב בסיום המשחק עם ראיון אמיתי ויוצא דופן.

"יש לי חוזה ואני נותן את המילה שלי שאשאר בב"ש בעונה הבאה", אמר הכוכב של הקבוצה, ז'וסוואה, "המועדון רוצה אותי והקהל רוצה אותי, בישראל אשחק רק בב"ש. אבוקסיס הוא כמו אבא בשבילי, אני מרגיש את זה במילים שהוא אומר לי. אני אוהב אותו והוא אותי. אין לי אבא הוא נפטר לפני שנה וחצי והקשר שלי עם יוסי הוא מעבר לכדורגל".

"מדהים שהצלחנו לזכות בתואר אחרי 23 שנה", המשיך הפורטוגלי, שכבש ובישל בגמר, "זה הבונוס שלנו ולאנשים שעבדו יום יום במועדון. השחקנים מכירים אותי ואת הדרך שלי, הם יודעים שאני לא אוהב להפסיד אפילו באימונים. ניקח את החופש כדי לנוח ובעונה הבאה אני מצפה לספק מספרים טובים יותר, גם שערים וגם בישולים. הכי חשוב לי שהאנשים במועדון יהנו מהעבודה שלי".

ומה עם הבעלים שעזבה? "אין לי מה להגיד לאלונה ברקת. המילים שלי הם לשחקנים, גם אם היא הייתה נשארת הייתי מדבר אליהם, הם מדהימים. עבדנו קשה והצלחנו לזכות בגביע".

בנוסף, כובש השער הראשון, שהר הוסיף: "אני רועד. חווינו פה אליפויות מדהימות ופלייאוף ליגת אלופות, אבל עברנו הרבה קשיים העונה הזו ורק מי שהיה פה יודע את זה. קיצוצים בשכר, העזיבה של אלונה ברקת, כל זה לא היה פשוט ובאנו ונתנו את הדם. אני מאושר בשביל העיר הזו ושמח בשבילנו אחרי מה שעברנו".

"עבר עלינו הרבה העונה, עליות, ירידות, היינו על סף חל"ת. זו שמחה ענקית ואני בטוחה שהקהל חוגג בבית", אמר השוער אוהד לויטה, שזכה בגביע שני בקריירה, "התחלנו לא טוב את הפלייאוף והגענו בזמן ליכולת הטובה שלנו. עברנו הרבה מכשולים ופה מתגלה האופי האמיתי של האנשים. יש במועדון הזה עוצמות שאי אפשר להסביר. הגביע הזה שייך גם לאלונה".

ומה לגבי העתיד? לויטה מיהר לשחרר הצהרות: "זה לא הזמן לדבר על העונה הבאה וגם לא התפקיד שלי. אנחנו שמחים ובזה צריך להתרכז עכשיו".