בדרך לפולין? אושר דוידה: "נמתין לקיץ"

קשר הפועל אחרי ה-0:1: "לצאת מוקדם לאירופה זה מעשה נכון". קלינגר: "אני מחובר למועדון, לאנשים ולאוהדים. טוב לי פה"

גיל לוין
גיל לוין  20.04.21 - 22:47
תחילת כתבה

הפועל תל אביב עשתה הערב (שלישי) צעד חיובי בעונה שחסרה מאוד רגעים שכאלו. 0:1 קטן על הפועל כפר שלם העלה את האדומים לחצי גמר גביע המדינה בזכות שער של סיאנדה קולו. מי שבישל לבלם בהגבהה מדודה הוא אושר דוידה, שמוסיף לעצמו עוד משחק נהדר כחלק משנה טובה מאוד.

"היה משחק מאוד קשה במגרש קשה. אני חושב שבגביע כמו בגביע צריך לדעת לעבור שלב ולא משנה באיזו דרך", פתח הקשר בן ה-20 והוסיף, "רצינו להפוך את המשחק לקל. אבל שמח שניצחנו והפנים לשבת למשחק חשוב מאוד".

כשנשאל על השאיפות של האדומים במפעל השני בחשיבותו, אמר דוידה: "אנחנו רוצים ללכת עד הסוף. השתפרנו, אני מאמין שאנחנו נעשה את זה, אנחנו קבוצה טובה". אך כשנשאל על השאיפות שלו, הקשר שכבש 2 שערים והוסיף 3 בישולים בליגה היה לא פחות נחרץ, כשדיווחים על מעבר אפשרי ללגיה ורשה נמצאים עלו לאחרונה. "אני עושה עונה טובה, מצפה מעצמי ליותר. כל שחקן רוצה לצאת לאירופה ולמועדונים בסדר גודל כזה", אמר הקשר, "לצאת מוקדם זה דבר נכון וזה משפר אותך, גם אם זה קשה. בינתיים אני פה, ונראה מה יהיה בקיץ".

מי שסיים את הערב הזה בהקלה גדול הוא מאמנה של הפועל תל אביב, ניר קלינגר. האיש על הקווים חווה לא מעט עליות ומורדות העונה עם קבוצתו, אך בגביע הוא נהנה עד כה רק מעליות, גם אם קבוצתו אינה מרשימה.

"זה לא פשוט אף פעם. במשחקי גביע שאתה פוגש קבוצות מליגה נמוכה יש כל כך הרבה הפתעות, כי הפערים מצטמצמים כשאחת סוגרת. זה מה שיפה בגביע, אבל מה שיותר יפה זה כשלא משחקים טוב אפשר לעבור שלב", אמר קלינגר והוסיף, "קשה מול קבוצה מליגה אחרת, שמח שעברנו, אין יותר מידי מה לדבר. אני מקווה שהשנה זה יגמר כמו שאנחנו רוצים ונצטרך לשחק מל קבוצה טובה נמשיך לחלום".

כשנשאל המאמן האם קבוצתו מסוגלת ללכת עד הסוף במפעל, ענה המאמן בהסתייגות. "בסגל מלא זה אפשרי. היום היינו בסגל חסר מאוד שזה כמו לקחת את הלב של הקבוצה. דן איינבינדר היה חסר לנו, גם בן ביטון ועומרי אלטמן, אז לא היה פשוט", ציין קלינגר והרחיב לגביי מצבם של השלושה לקראת המפגש עם בית"ר ירושלים בשבת הקרובה, "בן (ביטון) ודן (איינבינדר) יהיו בסדר אני מאמין. לגבי עומרי (אלטמן) אני בכלל לא בטוח".

קלינגר לא הסתיר את החיבור שלו למועדון האדום, ורמז לגביי עתידו: "אמרתי מעל כל במה - אני מחובר למועדון, לאנשים ולאוהדים. טוב לי פה. הדבר האחרון שמעניין אותי עכשיו זה החוזה שלי. כשנשלים את המשימה נמצא את הדרך".

בצד המפסיד, מי שעמד על הקווים של כפר שלם הוא שרון משען שהחליף את עומר פרץ המורחק. "יש לנו במה להתגאות", פתח עוזר המאמן של נועלת הטבלה בליגה הלאומית, "אנחנו שמחים על ההופעה וניקח את זה לליגה. הגענו מתחתית הליגה הלאומית עם הרבה אופי והבאנו הרבה כבוד לכפר. אנחנו שמחים בחלקנו ולא שמחים שלא עלינו. נאחל הצלחה להפועל ת"א בחצי גמר".