רשמי: המשחק בין מכבי ת"א לחיפה נדחה

למרות הניסיונות ובעקבות ההסלמה בדרום ובמרכז, חצי גמר הגביע לא יתקיים כמתוכנן. שר הספורט טרופר הבהיר ש"נעשים מאמצים למציאת תאריך". בחיפה אמרו: "החלטה ראויה ומובנת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.21 - 11:08
תחילת כתבה

אחרי שכבר נדחה פעם אחת, משחק חצי גמר גביע המדינה בין מכבי ת"א למכבי חיפה נדחה שוב בשל ההסלמה באופן רשמי. הסיבה, בין היתר, היא הפנייה של מכבי ת"א להתאחדות לכדורגל. נכון לרגע זה, לא ברור מתי יהיה המועד החדש של המשחק המסקרן. "ההחלטה לדחות את משחקי חצי גמר הגביע  ראויה ומובנת. כולנו מייחלים לימים של שקט", אמרו בחיפה.

"בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני ולאחר הערכות מצב מול כלל הגורמים ובתיאום עם שר הספורט, הוחלט לדחות גם את משחק חצי הגמר השני בין מכבי חיפה למכבי ת"א שתוכנן להיערך מחר בסמי עופר", נמסר מההתאחדות לכדורגל. "ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות בוחנות תאריכים אפשריים להמשך משחקי הגביע והליגות המקצועניות".

שר הספורט, חילי טרופר, הוסיף: "לאחר הערכת מצב נוספת, ולאור ההסלמה במצב הביטחוני, הוחלט לדחות את משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל ואת משחק גמר גביע המדינה בכדורסל למועד אחר. בשעות אלה ההתאחדות לכדורגל, איגוד הכדורסל ומנהלות הליגות בכדורגל ובכדורסל פועלות למציאת מועדים חדשים לקיום המשחקים".

אחת הסיבות שהובילו לדחייה, כך נראה, היא הדרישה של מכבי ת"א מההתאחדות. בפנייתה להתאחדות, דרשה מכבי ת"א לדחות את המשחק והסבירה שכבר פנתה להתאחדות פעמיים ולא נענתה בתשובה חד משמעית. "זו ציפייה בלתי מתקבלת על הדעת, מסוכנת ומנותקת", היא כתבה. "אין סיבה ממשית שלא לדחות את מועד סיום הליגה או למצוא מועד חלופי לקיום משחקי חצי הגמר ונדמה כי מדובר בהתעקשות קטנונית שמניעיה אינם ברורים".