הבקשות נדחו: חצאי הגמר ייערכו ללא קהל

הפועל ת"א-בית"ר ת"א/בת ים ברביעי, חיפה-מכבי ת"א בחמישי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.05.21 - 15:16
תחילת כתבה

עדכון נוסף באשר למשחקי חצי גמר גביע המדינה: לאחר בקשות הקבוצות המשתתפות לדחות בכמה ימים את המשחקים על מנת להגדיל את הסיכוי לכניסת קהל, הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי לא תתאפשר כניסת צופים והמשחקים ייערכו על פי לוח הזמנים שפורסם עוד אמש. המשמעות: הפועל תל אביב תפגוש את בית"ר ת"א/בת ים ביום רביעי, ואילו המשחק המרכזי בין מכבי חיפה למכבי תל אביב יתקיים ביום חמישי. שני המשחקים יתקיימו באצטדיון סמי עופר.

מוקדם יותר, כאמור, עלתה האפשרות לדחיית המשחקים. בית"ר תל אביב/בת ים ביקשה דחייה למשחק מול הפועל תל אביב ליום חמישי; בנוסף, מכבי תל אביב ביקשה לדחות את המפגש מול מכבי חיפה מיום חמישי לשבת, זאת על מנת להגדיל את הסיכוי שצופים יורשו להיכנס לאצטדיון. בסופו של דבר, הוחלט להשאיר את המצב כפי שנקבע קודם לכן. עם זאת, גם העדכון האחרון הוא כמובן בכפוף למצב הביטחוני במדינה.

בתוך כך, במנהלת הליגות ובהתאחדות לכדורגל מנסים למצוא פתרונות בכל הנוגע לסיום העונה, בשל המצב הבטחוני בישראל. הצעה שהועלתה לשולחן היא לסיים את שלושת המחזורים שנותרו בפלייאוף העליון בבועה שתתקיים בצפון הארץ, כאשר המטרה היא לחזור לשחק כבר ביום חמישי הקרוב.

במנהלת רואים כמטרה לחזור השבוע, גם אם צריך להעתיק את המשחקים לצפון ולקיימם ללא קהל באצטדיונים. במהלך יום שלישי צפויות להתקבל החלטות בנושא, כשהכל כמובן יתנהל בהתאם להנחיות פיקוד העורף ולמבצע "שומר החומות".

אגב, קבוצות הפלייאוף התחתון, להן נותר מחזור אחד בלבד לסיום העונה, יבקשו לסיים את הליגה כבר עכשיו. כזכור, הפועל כפר סבא ובני יהודה כבר ירדו לליגה הלאומית.