טפר: "מצפים לסטנדרט שיפוט גבוה יותר"

מנכ"ל איגוד השופטים הגיב: "ההחלטות הסופיות היו נכונות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.21 - 16:17
תחילת כתבה

לאחר מאורעות הדרבי בגמר הגביע אמש (רביעי), הרוחות עדיין לא שקטו לחלוטין, והיום מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, התארח בתכנית "5 באוויר" והתייחס גם הוא לסערה בעקבות אירועי הגמר.

"לדעתה של הוועדה המקצועית ההחלטות הסופיות שהתקבלו נכונות". קבע טפר, אך לא פסח מביקורת בכל זאת, "מבחינתנו, מדקה מסוימת איכויות השיפוט היו פחות מהסטנדרטים המצופים מהמשחק הזה. אנחנו מצפים לסטנדרטים גבוהים יותר. תכליתו של ה-VAR להתערב כשיש טעויות קריטיות".

טפר המשיך: "מבחינת הוועדה המקצועית אין בעיה עם השער של יונתן כהן. עם זאת, קרו מספר אירועים שאיכויות השיפוט היו פחות טובות מאלה שפפיר הרגיל את המערכת - גם אנחנו וגם הוא צריכים להסיק את המסקנות. פפיר הוא שופט בכיר בליגת העל, והוא שפט משחקים מרכזיים שעברו בהצלחה. הוא היה מועמד ראוי לשפוט בגמר גביע המדינה. ארז מתנהל למופת, מקצועי. הוא יותר מראוי לקבל את גמר הגביע".

אחד הרגעים שייזכרו לעוד תקופה ארוכה ככל הנראה, הוא לצערינו התנועות המגונות של מאמן הפועל תל אביב ניר קלינגר ועוזרו סאלים טועמה, כלפי הקהל הצהוב ביציעים, על כך טפר הגיב: "אני מעדיף לא להיכנס למה שיילך להליך משמעתי. ישבתי אתמול ביחד עם שגריר האמירויות, כל האקט הזה זה לא משהו שאנחנו יכולים להתגאות בו. עדיף היה שזה לא היה קורה".