הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההתאחדות תערער על קיום הגומלין בבלומפילד

התובע יערער וידרוש דיון נוסף על המשחק בין מכבי ת"א לקביליו יפו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.02.22 - 08:05

אוהדי מכבי קביליו יפו שמחו אתמול, לאחר שבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל (בהרכב של שלושה דיינים) קיבל את ערעור הקבוצה: המוסד השיפוטי הורה אתמול (רביעי) על קיום משחק הגומלין ברבע גמר גביע המדינה של הקבוצה מליגה א' מול מכבי תל אביב, גם כן באצטדיון בלומפילד. אבל כעת, מתברר כי השמחה אולי מוקדמת מדי.

בהתאחדות לכדורגל זעמו על ההחלטה של נשיא בית הדין העליון, עוה"ד אמנון סטרשנוב, עו"ד אסף הדסי ועו"ד יניב ואקי והחליטו להגיש בקשה לדיון נוסף בהרכב של חמישה דיינים.

"מדובר בהחלטה שערורייתית שפוגע בערך הפייר פליי", אמר גורם בכיר בהתאחדות, "13 שנים מכבי קביליו יפו לא שיחקה בבלומפילד, ופתאום לקבל החלטה כזו שכל עניינה כלכלית ולא ערכית ספורטיבית זה משהו שלא יעלה על הדעת".

כזכור, בעבר בית הדין העליון זיכה את הפועל ת"א על קריאות שואה למכבי ובדיון נוסף מול חמישה דיינים הוחלט להרשיע את האדומים, החלטה שבאה לביטוי גם היום.  

בהתאחדות מצפים לראות מה יחליטו אותם דיינים גם בתיק בו זוכתה מכבי תל אביב מהקריאות 'הומו' לעברו של שוער מכבי נתניה דני עמוס. גם להחלטה הזו תהיינה השלכות, בטח אחרי שבדיון אמש אמרו הדיינים סטרנשוב והדסי כי בעינהם המילה הומו היא איננה קללה, כמו שעל המילים 'בן ז...' לא צריך להעמיד לדין.

הכעס של ראשי ההתאחדות, מעבר לדברים שנאמרו, הוא גם על העובדה שהדיינים סירבו לשמוע את עמוס שהגיע במיוחד לבית הדין כדי לספר על תחושותיו הקשות.