הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שוער לעת צרה: רועי פוקס יסדר גביע למכבי חיפה?

הכינוי, הקשר של האבא לירוקים והאתגר הענק. היכרות עם מי שפתח בגמר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.05.22 - 19:45

גם בתסריט הכי דמיוני במכבי חיפה לא ציפו ששני השוערים הבכירים, ג'וש כהן ורועי משפתי, לא יהיו כשירים למשחק גמר גביע המדינה הערב (20:30, ישיר ב-5SPORT) נגד הפועל באר שבע.

פוקס בן ה-23 גדל במועדון מגיל 8 ותמיד היה השוער המוביל. הוא שיתף פעולה עם מוחמד אבו פאני ועופרי ארד במשך שנים רבות במחלקת הנוער. בהמשך שיתף פעולה גם עם רותם חטואל, שינסה להכניע אותו בגמר. את קריירת הבוגרים שלו החל בהפועל ראשל"צ,  במדיה רשם עשר הופעות ליגה תחת ניר ברקוביץ'.

בעונה שלאחר מכן הוא הצטרף להפועל נוף הגליל, ששיתפה פעולה עם מכבי חיפה. תחת איתי מרדכי הוא רשם חמש הופעות ליגה לפני שחזר למדים הירוקים. בעונה שעברה הוא שימש כשוער השלישי של מכבי חיפה וכך גם השנה. "פוקסי" נחשב לאיש מערכת. הוא לא שיחק בעונה שעברה וגם העונה לא תוכנן לשחק, אך אז הגיעו הפציעות של כהן ומשפתי ונפתחה לו הזדמנות.

בשבת האחרונה הוא עלה לבכורה במכבי חיפה וזכה לתשואות מהקהל על כל הצלה. "פוקסי" לא חלם שביום משחק גמר גביע המדינה, הוא ימצא עצמו בסיטואציה שכזו ובצוות המקצועי הרבו לשוחח איתו ולהעניק לו ביטחון. אגב, אביו, אילן פוקס, שימש עד לפני כ-3.5 שנים כמנכ"ל אצטדיון סמי עופר.