הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא כוכבית ולא סולמית: העונה של חיפה

וגם: זמן להודות שוב למיץ' על אצילי. הטור של ניסן קניאס

ניסן קניאס
ניסן קניאס  24.05.22 - 13:50

על שולחנו של ברק בכר נותר מסמך אחרון לחתימה. שלושה תארים נחתמו והערב (20:30, 5SPORT) יכול להסתיים עם תואר רביעי ועונה היסטורית, כזו שעוד לא היתה בכדורגל הישראלי. אחרי חודשיים פחות טובים, שמעתי זימזומים על "אליפות עם כוכבית". אז לא כוכבית ולא סולמית, זו עונה של כוכבים. היו בה שישיות, חמישיות, רביעיות ושלישיות, כולל דרך חלקה עד גמר גביע המדינה.

עומר אצילי חזר בזמן לרגע הנכון. דאבל בשערים (20), דאבל בבישולים (10) ועכשיו הגיע הזמן לדאבל גם בתארים. זה שוב המקום להודות למיץ' גולדהאר על המחווה שעשה. ארבע אליפויות רצופות יש לאצילי בכדורגל הישראלי, שתיים מתוכן במכבי ת"א ועוד שתיים במכבי חיפה. זה כמו לוותר על ההון בידיעה שתישאר עני. אז ברור שלגולדהאר לא חסר כסף, אבל כבר שנתיים שמכבי ת"א כקבוצה, ענייה ברמת ההיצע שלה בכל הקשור לכדורגל.

ככה זה כשאתה מתרוקן מנכסיך על הדשא ואצילי הוא הרבה מעבר לנכס. כי איך מכמתים 20 שערים ו-10 בישולים בעונה? אלה מספרים ששווים תארים, או כמו שהיטיב לתאר זאת מספר 7: "סופרים תארים ולא הפסדים". עכשיו המקום שלו לקחת את מכבי חיפה גם לגביע ובהמשך, אולי, לשלב בתים אירופי גבוה יותר מהקונפרנס ליג. אין לי ספק שהוא יכול לעשות את זה. מעבר לאצילי, ברק בכר סחט העונה את המיץ מכל התפוזים על העץ. צ'ארון שרי עם 9 שערים, דולב חזיזה עם 7 ודין דוד, שיחסר, עם 15 כיבושים.

לצד כל אלה, מכבי חיפה הרוויחה מחדש במשחק האחרון את מחמוד ג'אבר. הוא היה כל כך שקט בחודשים האחרונים עד שאף אחד לא שם לב אליו. אבל ברק בכר ידע מתי לשלוף אותו מהכובע. מול ב"ש הוא יכול להיות השפן שיעשה את הקסם מול הפועל ב"ש. בדאבל היחיד בהיסטוריה של מכבי חיפה היו אלה ראובן עטר, טל בנין ואייל ברקוביץ' הצעירים שהובילו קישור ירוק לתארים ובשנים שעברו גם את נבחרת ישראל. כך אני חושב שגם ג'אבר, יחד עם מוחמד אבו פאני, נטע לביא ואחרים, יכולים לעשות בדיוק את אותה הדרך. אלה תקופות אחרות, אבל הכישרון קיים ויכול לעשות את ההבדל.

שימו לב לנתון הבא: שש פעמים הגיעה מכבי חיפה לגמר כאלופה, אבל רק פעם אחת זכתה בדאבל. אז אגב, האליפות הובטחה אחרי הניצחון על הפועל פ"ת בגביע, ולא כמו שעשוי לקרות העונה. חמש פעמים נוספות הירוקים הפסידו. אז הנה, ברק בכר מצא כאן עוד תקרת זכוכית לנפץ. מכבי חיפה רחוקה משחק אחד מעונה היסטורית, "קואדרופל". קל זה לא יהיה כי ב"ש תשחק על עונה שלמה. זה לא היה קל באף אחד מהמשחקים העונה מול מה שבנה רוני לוי. היו שם יותר כרטיסים ומורחקים מכדורגל, אבל  בטדי הכל יישכח. תנו לברק בכר לחתום על המסמך האחרון.