$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בחזרה למרפסת: הצעד הבא של אליניב ברדה

המאמן הפך את המועדון לנווה מדבר, אבל הבריאות לפני הכל. דעה

חיים זלקאי
חיים זלקאי  25.05.22 - 13:55

אליניב ברדה נפרד אמש מהתואר נסיך לב אדום והוכתר למלך הנגב. עם גביע כביר צמוד ללב ועשרות אלפי אוהדים על הראש הובטח מקומו ברשימת המאמנים החשובים של באר שבע בכל הזמנים. אתם יודעים מה, בעצם יש לו יתרון על כמה מהזוכים המאושרים שעשו את זה קודם לפניו. שתי אליפויות כשחקן, וזכייה בגביע המדינה כמאמן, מעניקות לאיש שלא ידע פחד זכות קדימה ברחוב יהודה הלוי פינת וסרמיל. קבלו את הג׳אנלוקה ויאלי הבאר שבעי.

הגביע השלישי בתולדות האדומה הדרומית רשום על שמו של אליניב. רק אנשי מקצוע רציניים, מחוזקים בנפש בריאה, אינטליגנציה רגשית ושכל ישר, היו מסוגלים להרים את הקבוצה מתהומות הייאוש אחרי הפסדי הליגה המביכים למכבי נתניה והפועל תל אביב, שתי קבוצות חביבות אך נחותות מב״ש בכל פרמטר. בימי השפל ראינו אותו מתפתל בעמדת הראיונות, עיניו טרוטות מעייפות, ושאלנו את עצמנו בשביל מה הוא צריך את זה?

דימה טרשצ׳נקו, החובש שהציל את חייו ב-7 בנובמבר 2017, צמוד אליו כמעט חמש שנים. בודק לו את הדופק ועוקב אחרי תנועת האישונים. בדרך לבמת השמחה בטדי, דימה החובש היה מראשוני המברכים. הגורל זימן לשניהם מפגש ״מחשמל״ במגרש האימונים בלהבים: כדור שנורה לעבר השער במהלך משחקון פנימי פגע בעוצמה בבית החזה של האגדה המהלכת ושיבש את מערכת ההולכה החשמלית בליבו. דימה זיהה ראשון את חומרת המצב, ומה שקרה מאותו רגע ועד לשלב ההתאוששות בבית החולים סורוקה צרוב בדיסק הקשיח של בירת הנגב.

מחוץ לחדר הצנתורים עמד המאמן ברק בכר, חיוור כסיד, והתפלל לשלומו של חניכו. ראשון יצא הקרדיולוג, פניו חתומות. אחריו הופיעו הסניטרים. עוד כמה שניות חלפו עד שראינו את ״אליה״ חי ונושם באופן עצמוני. על המיטה שכב הפציינט עם הפוני ופיזר חיוך רחב. הקוראת בקפה הכי מטורללת בעולם לא הייתה מעיזה לפנטז שמתישהו בעתיד תתרחש תפנית כה משמחת בעלילה.

אליניב נמנע מצריכת קפאין ותהליך ההחלמה היה ממושך, רצוף עליות ומורדות. כל פעולה שמעבר לרוטינה הצריכה פתק מהרופא. המעטפת הבריאותית לא עמדה בפני שיטת היהלום - ונכבשה בקסמו. כפי שהצליח לכבוש ממצבים בלתי אפשריים, בישראל ובבלגיה, כך ידע לשכנע את המערכת שאסור לוותר עליו. אלונה הימרה עליו - וזכתה בגדול. חלום חייה לראות כדורגל שמח התגשם לנגד עיניה. שלוש אליפויות, שני גביעים ועוד כמה גביעי טוטו ואלוף האלופים הפכו את מפעל חייה לנווה במדבר.

זה היה לילה שבו הכוכבים הסתדרו לברדה יופי יופי: יוג׳ין אנסה הקיץ משנתו והעיר את היציעים האדומים עם בישול שלא היה מבייש את טוני וואקמה. רמזי ספורי השתחרר מהמועקה, ובכמה נגיעות קסומות גמל למאמנו על האמון המחודש. אין כמו גול בגמר הגביע כדי להעלים קמטי דאגה ולמחוק את החמיצות מהפנים. בזמן שבכר איבד את שלוותו על הקווים, תלמידו לשעבר ריענן את השורות. המחליפים עשו את ההבדל - אספריה בישל לחטואל את ה-1:2, יוספי השתתף בחגיגת הפנדלים, ועכשיו תנסו להשיג את החולצה האדומה עם הכיתוב ״באר שבע מחזיקת הגביע לעונת 2021-2022״.

הימים הקרובים יוקדשו לחגיגות. הבמות של רוביק מוכנות וחבל לקלקל את התוכנית האומנותית בהודעות דרמטיות. התאזרו בסבלנות. בשוך תרועת הפסטיבלים, יימצא העיתוי המתאים עבור ברדה כדי להיזדכות על בגדי האימון - ולחזור למרפסת של אלונה.