הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שלומי ברזל: "רוצים שהעונש של בית"ר יבוטל"

דובר ההתאחדות ל-5 באוויר: "בית הדין עצמאי לחלוטין, אסור שלחץ ירתיע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.23 - 14:52
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

הכדורגל הישראלי כמרקחה, לאחר שהתגלה אמש (שלישי) כי אופ"א לא תאשר השתתפות נציגה אחרת במקום בית"ר ירושלים בקונפרנס ליג לאחר אירועי גמר הגביע. דובר ההתאחדות, שלומי ברזל, התראיין ל-"5 באוויר" וניסה לעשות סדר בבלאגן.

ברזל אמר: "אחרי שנקבע פסק הדין כאן, עלתה השאלה מי הקבוצה שצריכה לשחק במקום בית"ר ירושלים בקונפרנס, ופנינו לאופ"א. מהתשובה שקיבלנו ממנה, עלתה המסקנה שהיא מכניסה למפעל רק את מחזיקת הגביע, זה לא שאופ"א החליטה שהעונש לא מקובל עליה. הם למעשו אמרו שישראל מסתכנת בכך שתהיה לה נציגה פחות באירופה".

הדובר המשיך: "אנחנו בשעות הקרובות נגיש ערעור בכל מקרה, כי אנחנו רוצים שהעונש בכל מקרה יבוטל, על מנת שישראל לא תאבד נציגה באירופה. בית הדין מבחינתו יכול להחליט שהוא רוצה להעניש, אבל כאן המקום של ההתאחדות להחליט שהיא מערערת, ולקבוע את העונשים המקוריים שביקש התובע".

ברזל הוסיף: "כמובן שבית הדין יכול לדחות את בקשת הערעור והוא גם יכול להחמיר בעונש ולקחת את הגביע מבית"ר ירושלים, והוא יכול גם להקל בעונש. בית הדין עצמאי לחלוטין ומקבל את ההחלטות שלו. כל עוד המדינה הזאת היא מדינת חוק, אבוי לבית דין שלחץ כזה או אחר ירתיע אותו מלקבל את ההחלטות הנכונות לדעתו".

כשנשאל האם תהיה בעתיד ענישה פרטנית של אוהדים, ענה: "היה ניסיון בעבר למנוע מקהל להגיע למשחקי חוץ, אבל בזמנו אחד המתנגדים הגדולים היה אבי לוזון שהפסיד כסף מאירוח קבוצות גדולות. יש תקנון ועל פיו הדיינים פועלים, ואם רוצים אז צריך לתקן את התקנון".