הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההתאחדות ערערה על העונש של בית"ר ירושלים

ניר רשף ביקש דיון דחוף בביה"ד העליון. "טקס ההענקה הוא לא חלק מהמשחק"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.06.23 - 17:21

ההתאחדות לכדורגל הגישה היום (רביעי) ערעור על החלטת בית הדין לשלול מבית"ר ירושלים את ההשתתפות באירופה. ההתאחדות, כפי שפורסם בערוץ הספורט, מבקשת דיון דחוף בבית הדין העליון. בית"ר ירושלים החליטה להגיש ערעור גם כן, ותתנגד להורדת נקודות גם אם הקבוצה תוכל להשתתף באירופה.

"בנסיבות אלה ההתאחדות החליטה להגיש ערעור, כי עלול להיווצר מצב בו קבוצה מישראל לא תוכל להשתתף במפעל האירופי ובכך ייגרם נזק תדמיתי ופגיעה בניקוד לכלל הכדורגל הישראלי", נכתב. תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, הדגיש כי "ההתאחדות לא עתרה לעונש של נטילת הגביע ולא עתרה למנוע השתתפותה במפעל האירופאי".

ההתאחדות, למעשה, ביקשה מבית הדין העליון לקבל את בקשת התובע באופן מלא. ההתאחדות דורשת מבית הדין העליון להפחית לפחות שלוש נקודות בפועל, למנוע השתתפות או להדיח מהגביע על תנאי ולהטיל עונש הפחתת נקודות על תנאי ומשחקי רדיוס בפועל בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות.

ההתאחדות טוענת כי בית הדין שגה ביישום חלקי של הטענה. "בית הדין הנכבד טעה בקבעו כי טקס הענקת הגביע הוא חלק ממשחק הגמר", כתב. זוהי לא הפעם הראשונה בה ההתאחדות לכדורגל מערערת על העונש של בית הדין עצמו, אך מדובר במהלך חריג. ההתאחדות, למעשה, מערערת על ערכאה נמוכה של עצמה.