הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"התגלו ליקויים מצד מנהל האירוע והאבטחה"

המשטרה ביצעה תחקיר המפנה אצבע מאשימה כלפי ההתאחדות לכדורגל בעקבות הפרות הסדר בתום גמר הגביע

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.07.23 - 19:53

מפכ״ל המשטרה , רב ניצב יעקב שבתאי, קיים הערב (שני) דיון בעניין אירועי משחק גמר גביע המדינה בין בית״ר ירושלים למכבי נתניה באצטדיון סמי עופר בחיפה. המשטרה הציגה את הגרסה שלה בנוגע לאירועים החמורים שהתרחשו לאחר סיום המשחק ולמעשה הפנתה אצבע מאשימה כלפי ההתאחדות ואנשי האבטחה, זאת למרות שכזכור, המשטרה הייתה זאת שלקחה אחריות על המשחק.

בדיון הוצג למפכ״ל תחקיר אירועי המשחק, שכזכור הסתיים בשורה של הפרות סדר ובמרכזן ירידה של אוהדים לכר הדשא, ביטול טקס הענקת הגביע ופינוי נשיא המדינה מכר הדשא.

"במסגרת ממצאי התחקיר התגלו ליקויים של התנהלות מנהל האירוע וצוות האבטחה האזרחי. בנוסף התגלו ליקויים מצד אוהדים בהתנהגות בשימוש מסוכן באבוקות ובירידה מוקדמת לכר הדשא של מקורבים לבעלי תפקידים".

"שיקול הדעת של מפקד הכח המשטרתי של ירידת הקהל לכר הדשא מנע אסון. המפכל הנחה להקים צוות בראשות ראש חטיבת האבטחה של משטרת ישראל על מנת להגדיר משחקים רגישים בהם משטרת ישראל תקח אחריות פיקודית בדגש על אירועי ספורט ממלכתיים".

"המפכ״ל הנחה לבחון את האפשרות להקים כח משימה ייעודי שיפעל בכל הנוגע לקבוצות אוהדים שבאופן עיקבי מפרות את הסדר הציבורי ומונעות ממרבית הקהל להינות מחוויה ספורטיבית".