הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגורם שמעכב את מסקנות ועדת גמר הגביע

המועד הסופי לפרסום ההחלטות הסתיים. בהתאחדות שוקלים: הנפה ביציע הכבוד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.07.23 - 22:28

תגיות: גביע המדינה

למעלה מחודשיים עברו מאז אירועי גמר גביע המדינה בין מכבי נתניה לבית"ר ירושלים, אז נאלצו אנשי השב"כ להבריח את נשיא המדינה ולראשונה לא נערך טקס ההנפה - בשל ירידת קהל רב לתוך תחומי המגרש.

כזכור, עוד באותו הערב עמד מול המיקרופונים יו"ר ההתאחדות לכדורגל, משה (שינו) זוארץ והצהיר כי תוקם וועדת בדיקה חיצונית שמסקנותיה יובאו בפני ההתאחדות לכדורגל כדי שמקרה כזה לא יחזור - ומי שצריך לשלם את המחיר על הפארסה ישלם.

זוארץ הצהיר כי הוועדה תסיים את עבודתה תוך 45 ימים, בוועדה ביקשו עוד 15 ימים בישיבת ההנהלה האחרונה והיום (שני) מסתבר כי הוועדה, שהייתה אמורה להגיש את מסקנותיה מחר, שוב ביקשה ארכה.
 
חברי הוועדה שנבחרו פה אחד על ידי ההתאחדות לכדורגל הם השופט בדימוס אלון רום, ניצב בדימוס אהרון אקסול, תת ניצב בדימוס חיים איפרגן, אלוף משנה במילואים רז בן שמש, עורך הדין אלירם בקל ומומחה לניהול תנועת קהל גיא קדם.

מה שמפתיע, או לא באמת מפתיע, היא מי שמעכבת את מתן ההחלטות של הוועדה - וזו המשטרה עצמה. מסתבר שאותם גורמים בוועדה ביקשו להיפגש עם הגורמים הרלוונטיים שהיו עדים לאירוע הגמר מטעם המשטרה, ובכל פעם נדחתה הפגישה איתם.

כעת נקבעה הפגישה לאמצע החודש, כשעד פתיחת הליגה ובאיחור רב יתקבלו המסקנות כשנשקלת האפשרות להנפת הגביע כמו בפעם ביציע הכבוד.  גורם בוועדה אמר בכעס: "שמיעת העדויות של גורמי האכיפה מתעכבת בגללם".

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "המשטרה ביקשה להגיע לדיון בוועדה במועד מסוים, והציפייה היא לקבל את הדו"ח לפני ישיבת ההנהלה של ההתאחדות בסוף אוגוסט".