5 מק"ש בסגל הנבחרת, אין נציג לחיפה ומכבי

הזימונים של גוטמן לאוקראינה משקף את מצב הליגה. רוצ'ט, גבאי, צדק, טיבי ועמוס זכו לזימון בכורה. שכטר בחוץ, אך עשוי לקבל זימון אם ישחק בשבת. בן דיין בפנים, כפי שפורסם כאן לראשונה. המאמן: רוצה קבוצה לאומית עם שיטה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.02.12 - 13:48
תחילת כתבה

מאמן הנבחרת אלי גוטמן ערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים בה פרסם את הסגל שלו למשחק האימון הראשון בקדנציה - מול אוקראינה, משחק שייערך בעוד שבוע בדיוק באצטדיון המושבה (19:00). הסגל של גוטמן כלל לא מעט הפתעות אבל בעיקר שיקף את עונת 2011/2012 בליגת העל. חמישה שחקנים מקרית שמונה זומנו לסגל, עבור כולם מדובר בזימון ראשון ואילו ארבע הגדולות יחדיו שלחו נציג אחד בלבד - עומר דמארי מהפועל תל אביב.

בגזרת הליגיונרים, אין יותר מדי הפתעות: יוסי בניון, טל בן חיים ודודו אוואט ימשיכו להוביל את הנבחרת כאשר גם מאור מליקסון ושני הליגיונרים מקפריסין - יובל שפונגין ודדי בן דיין זכו לזימון. הנעדרים הבולטים הם איתי שכטר, עליו אמר גוטמן שיזכה לזימון אם ישחק מול מיינץ במחזור הבונדסליגה הקרוב וגילי ורמוט, שעבר לאחרונה בהולנד.

"חלומות נועדו להתגשם ואנחנו מתכוונים להגשים את החלום הזה ושנבחרת ישראל תופיע במונדיאל 2014 בברזיל", אמר גוטמן בפתח דבריו, "כשאני אומר 'אנחנו' מתכוון לכולם: השחקנים, הצוות, האוהדים וגם העיתונאים. את החלום אפשר להגשים רק בכוח הקבוצה. יש לנו שחקנים מצויינים כיחידים, צריכים ליצור קבוצה לאומית שיודעת מה היא רוצה מעצמה על המגרש ומחוצה לו. קבוצה עם שיטה ומשמעת טאקטית, מחוצה לו - דפוסי התנהגות של כבוד, מחויבות ואחריות, הנאה וגאווה. כל אלו ביחד יביאו אותנו למטרה. זה המסר הראשי ואיתו נלך קדימה".

אחרי הדברים האלו פורסם הסגל ועליו אמר גוטמן: "יש שחקנים טובים וכולם תחת מעקב. בכל פעם שנגיע להתמודדות, שחקנים שיימצאו לנכון יקבלו את הזימון". המאמן התייחס ספציפית לליגיונרים שלא זוכים לדקות משחק סדירות: "רוב השחקנים למעשה כן משחקים. דקל קינן לא משחק כרגע, בניון לא משחק כרגע, אבל היתר כן משחקים מי פחות ומי יותר. לגבי בניון, הנוכחות שלו בנבחרת נחוצה גם אם הוא לא משחק בארסנל. לגבי דקל קינן. מכיוון שאנחנו יוצאים לקמפיין היה חשוב לי שהוא יהיה בסגל למרות שהוא לא משחק".

"שכטר לא בסגל בגלל הפציעה. אם יהיה בסגל של הקבוצה שלו וישחק מול מיינץ, אז הוא יקבל זימון למשחק הקרוב. גילי ורמוט? הדלת פתוחה בפניו ויש לנו מעקב על ידי אתר אינטרנט דרכו אני מקבל את המשחקים של כל הליגיונרים. ראיתי את המשחקים של כולם. גילי צריך זמן כדי להביא את היכולות שלו לידי ביטוי".

על התכניות לגבי מאור מליקסון אמר המאמן: "מליקסון נתן לי להבין שהוא יהיה גאה להיות בנבחרת ישראל ולהמשיך כך ככל שניתן". על בניון: "אני לא מכיר עוד הרבה שחקנים שמשחקים בארסנל ושיחקו בצ'לסי ובליברפול. בטח לא עם כזו פרסונה".

על משחקי האגו בין בניון לבן חיים אמר גוטמן: "הייתה לי פגישה עם שניהם. היו אי הבנות בין השניים והחלטנו שאנחנו שמים את אי ההבנות בצד. אמרתי להם: 'בעוד 10-20 שנה, כשתשבו ליד הילדים והנכדים, לא תסלחו לעצמכם שאם היה סיכוי של אחוז לעלות למונדיאל ולא עשיתם זאת בגלל משחקי אגו".

גוטמן נתן את הקרדיט המלא לקרית שמונה על העובדה שרבים משחקניה נכללים בסגל: "עצם הזימון מוכיח שאני מכבד את ההישג הקבוצתי. מילה טובה מגיעה לרן בן שמעון. ברגע שאתה רואה קבוצה, אז המאמן עושה את העבודה. כל אלה שקיבלו זימון מגיע להם. יש לי כבר הרכב בראש, אבל שיגיעו לאימונים ונראה. כל מי שנמצא בסגל יש לו סיכוי לשחק. אני לא מחפש להפתיע בזימונים או על כר הדשא. השקעתי המון מחשבה. יש פה זימונים של בחורים צעירים כמו צדק, עמוס וטיבי ואני מאמין בשחקנים האלה שיילכו איתנו לאורך כל הקמפיין".

גוטמן נשאל על היעדרותם של שחקנים ממכבי חיפה והגיב: "יש נציגים של מכבי חיפה שנמצאים תחת מעקב. יש שיתוף פעולה מלא ביני לבין מאמן הצעירה גיא לוזון וראיתי לנכון שהשחקנים הללו ישחקו עם הצעירה בשלב זה. שחקנים כמו טוואטחה, גולסה ופלאח נמצאים תחת מעקב ולא מן הנמנע שהם יזומנו למחנה אימונים במאי. הזימונים וכל מה שאני עושה הם רק תחת הכותרת 'הצלחת נבחרת ישראל'. אני לא מתכוון להכשיל את עצמי ואת הכדורגל הישראלי בזימון שהוא לא ראוי".

גוטמן נשאל על בעיות בחוליית ההגנה ואמר: "לנבחרת יהיה משחק הגנה שיתחיל מהחלוצים יצטרכו לעשות ראשונים את ההגנה. תהיה לנו הגנה יציבה ואיתנה שיודעת מה היא רוצה מעצמה. אני לא מזהה בעיה, אלה השחקנים שיצטרכו לפתור כל בעיה שיש".

על היריבה הקרובה אמר: "אני מכיר את נבחרת אוקראינה, יש להם מספר שחקנים ברמה הגבוהה ביותר. שוחחתי עם אברם בטלפון, עם שלמה, עם קשטן ויצרתי קשר עם לואיס פרננדז. המטרה הייתה ללמוד מה אפשר לעשות כדי להביא את הנבחרת קדימה".

סגל הנבחרת
שוערים:
דודו אוואט (מאיורקה), דני עמוס (הפועל ק"ש).
הגנה: טל בן חיים (פורטסמות'), דקל קינן (קארדיף סיטי), רמי גרשון (סטנדרד ליאז'), שיר צדק (הפועל ק"ש), יובל שפונגין (אומוניה ניקוסיה), אלעד גבאי (הפועל ק"ש), איתן טיבי (הפועל ק"ש), דדי בן דיין (אומוניה ניקוסיה).
קישור: ביבראס נאתכו (רובין קאזאן), אלמוג כהן (נירנברג) ,יוסי בניון (ארסנל), ערן זהבי (פאלרמו), מאור מליקסון (ויסלה קראקוב), אדריאן רוצ'ט (הפועל ק"ש), ליאור רפאלוב (קלאב ברוז'), טל בן חיים (מכבי פ"ת).
התקפה: אליניב ברדה (גנק), עומר דמארי (הפועל ת"א), תומר חמד (מאיורקה), בן סהר (אוקזר).

אגב, היום נודע כי לנבחרת הבוגרת והצעירה יצפה משחק ידידות מול בלארוס בארץ ב-14 בנובמבר.