בניון ובן בסט לא בסגל נבחרת ישראל, שמונה חלוצים זומנו

אלי גוטמן פירסם את שמות 25 השחקנים שילבשו כחול-לבן מול קפריסין ואנדורה במוקדמות יורו 2016: עטר, אלברמן, רפאלוב, עזרא וראדי בחוץ. דאבור, שכטר, תמוז, שהר, ברדה, משומר ועבד אלחמיד זומנו. הרשימה בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.09.14 - 15:10
תחילת כתבה

המשימה הגדולה של נבחרת ישראל עומדת להתחיל: עליה ליורו 2016 שייערך בצרפת. הצעד הראשון בדרך להגשמת החלום יהיה ב-10 באוקטובר במשחק החוץ מול קפריסין, והיום (שלישי) נורתה למעשה יריית הפתיחה. אלי גוטמן פרסם את הסגל למפגש באי השכן, בו 25 שמות, חלקם מפתיעים יחסית, בעוד שכמה שחקנים ראויים דווקא נותרו בחוץ.

נתחיל עם אלו שלא זומנו: השם המרכזי הוא זה של הקפטן, יוסי בניון, שערך רק השבוע את הופעת הבכורה במכבי חיפה בליגה. במקביל, גם חלק מהשלד של מכבי תל אביב - מהראן ראדי, גל אלברמן והמצטרף החדש עדן בן בסט - לא זומן. מאור מליקסון וליאור רפאלוב לא כשירים וגם כן לא קיבלו את הקריאה מגוטמן, כמו כן גם אלירן עטר שלא משחק בריימס ודקל קינן.

אז מי כן זומן? 11 ליגיונרים, 14 נציגים מליגת העל, 8 חלוצים. אליניב ברדה הטה ככל הנראה את הכף לטובתו עם השלושער הגדול מול מכבי ת"א וזומן. עם זאת, הוא ייאבק בחלוצים שנמצאים בכושר מצוין כמו עומר דמארי, טל בן חיים, טוטו תמוז, מונאס דאבור ותומר חמד. בקישור ובעמדות השוער אין שום הפתעה, בעוד שההגנה כוללת את חאתם עבד אלחמיד, אייל משומר, עומרי בן הרוש והקפטן המחליף בהיעדר בניון - טל בן חיים.

הסגל המלא
שוערים:
גיא חיימוב, אריאל הרוש, אופיר מרציאנו
מגנים: טאלב טוואטחה, רמי גרשון, אבי ריקן, טל בן חיים, עומרי בן הרוש, איתן טיבי, חאתם עבד אלחמיד, אייל משומר
קישור: שרן ייני, גילי ורמוט, ביברס נאתכו, ניר ביטון, ערן זהבי, מאור בוזגלו
חלוצים: אליניב ברדה, איתי שכטר, תומר חמד, בן שהר, עומר דמארי, טל בן חיים, טוטו תמוז, מונאס דאבור

למשחק מול קפריסין יש כבר שישה שחקנים בטוחים בהרכב: עומר דמארי, גילי ורמוט, ערן זהבי, איתן טיבי, טל בן חיים (הבלם) וביברס נאתכו. טוטו תמוז או תומר חמד יקבלו גם הם את חולצת ההרכב. על יתר העמדות יש מאבק, בעיקר בעמדת השוער והמגן הימני, אם כי גוטמן התאכזב שיובל שפונגין שוב לא שיחק ונראה כי יילך עם אייל משומר. לשרן ייני מייעד גוטמן את תפקיד הקשר האחורי, בניגוד לתפקיד שלו כמגן במכבי תל אביב. באימונים מחר ומחרתיים הוא ינסה אותו בקישור. בכל מקרה, ההערכה היא שהמאמן יסמוך על ה-11 שפתחו ב-2:4 על הונדורס והציגו יכולת טובה.