בהלה בנבחרת: עבד אל חמיד התעלף ופונה לבית החולים

ביציאה מהאצטדיון - מסיבה לא ברורה - מגן אשדוד איבד הכרה. אחרי קבלת טיפול בביה"ח, מצבו טוב. זהבי בספק לאנדורה אחרי שסובב את הקרסול. גוטמן לאחר ה-1:2: אנחנו רגילים לדפיקות לב

רועי זריהן, שליח ערוץ הספורט לקפריסין ומוטי פשכצקי  11.10.14 - 02:04
תחילת כתבה

איזו פתיחה זו היתה. נבחרת ישראל החלה את המסע לעבר יורו 2016 בצורה נפלאה עם 1:2 על נבחרת קפריסין בחוץ. החבורה בכחול-לבן, שהיתה "רגילה" למעוד במשחקים מהסוג הזה, חזרה מהאי השכן עם שלוש נקודות סופר-יקרות, שנתנו הרבה מאוד סיבות לאופטימיות.

טל בן חיים היה איש המשחק עם בישול לעומר דמארי ושער סולו פנטסטי, אלא שלא מעט מחמאות הלכו לכיוונו של אופיר מרציאנו. שוער מ.ס אשדוד, בהופעת הבכורה בנבחרת, התעלה עם הצלה ענקית בדקה ה-90, שהשאירה את הניצחון בצד הישראלי.

ויש גם חדשות פחות טובות. ביציאה מהאצטדיון - מסיבה לא ברורה - חאתם עבד אל חמיד איבד את הכרתו. רופא הנבחרת, ד"ר מרק רוסנובסקי, והצוות הרפואי טיפלו בו עד הגעת אמבולנס, שפינה את שחקנה של מ.ס. אשדוד לבית החולים להמשך טיפול. אל חמיד שב להכרה בהמשך ומצבו הוגדר טוב, אך בבית החולים החליטו להשאירו להשגחה במהלך הלילה.  

חדשות פחות נעימות הגיעו גם מכיוונו של ערן זהבי. הקשר סובב את הקרסול במהלך ההתמודדות ונמצא בספק למפגש מול אנדורה ביום שני הקרוב. נבחרת ישראל אמנם אמורה לנצח את נמושת הבית גם בלי כוכבה של מכבי תל אביב, אבל ברור שמדובר במכה מקצועית אם זהבי לא יוכל ליטול חלק במפגש.

"הכי חשוב זה שפתחנו ברגל ימין מול יריב שהגיע עם אנרגיות חיוביות אחרי הניצחון בבוסניה", ניתח אלי גוטמן. "פתחנו טוב והגענו להמון מצבים. שיחקנו כדורגל שוטף, אבל עדיין יש נקודה שמטרידה אותי ועליה אצטרך לשים את הדגש".

המאמן הלאומי הסביר את הקביעה האחרונה: "אין סיבה בעולם שמהדקה ה-45 השחקנים ירצו שייגמר המשחק. לכו תיהנו מהמשחק ותתקפו. עם כל זאת, יצרנו שני מצבים, אבל היינו חשופים וספגנו שער באחת הפעמים".

גוטמן הוסיף בצורה אופיינית: "עשינו לעצמנו דפיקות לב, אבל אם לא היינו עושים את זה - אז לא היינו נקראים נבחרת ישראל. הלוואי שהמומנטום הזה ימשיך הלאה, ועכשיו אנחנו הולכים להזיע הרבה באנדורה, ולא בגלל החום".

לאחר מכן, גם אחד הגיבורים זכה למחמאות מגוטמן: "מרציאנו היה מצוין. בחרתי בו כי מגיע לו, הוא בתקופה טובה והתפקיד שלי זה לבחור את השחקנים הטובים ביותר בזמן נתון. הוא היה שם בשבילנו היום. ראינו גם שטל בן חיים מצוין באגף שמאל וידענו שיהיה קשה למגן שלו לעצור אותו באחד על אחד".

שרן ייני, שסיפק משחק סולידי וטוב במרכז הקישור, סיכם בחיוך: "אנחנו רוצים לנצח בכל המשחקים, אז ודאי שבאנו לנצח גם במשחק הזה. באנו מוכנים ונתנו משחק של גברים. פעם זה היה נגמר בתיקו והיינו מאוכזבים, היום ניצחנו וזה אומר הרבה".

עומר דמארי המשיך באותו קו. "שמרנו על יתרון ומה שחשוב זה שניצחנו", סיפר החלוץ. "ספגנו שער ונכנסנו קצת ללחץ, אבל עמדנו כמו גברים. עכשיו אנחנו באים לנצח גם באנדורה, ראינו שהם עשו חיים גם לוויילס".