מרציאנו: לעלות ליורו זה החלום הגדול של כולנו

בתחילת העונה שוער אשדוד לא היה מוכר לכל חובבי הכדורגל, אך הופעות מוצלחות מול קפריסין ואנדורה הכניסו אותו לתודעה: "רגעים של גאווה". לפני בוסניה הוא טוען ("זו לא נבחרת רק של דז'קו") ומחכה למחר (''כיף לשחק באצטדיון מלא''). ראיון בלי כפפות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.11.14 - 10:58
תחילת כתבה

לפני כחודש, אלי גוטמן קיבל החלטה אמיצה. מאמן נבחרת ישראל בחר באופיר מרציאנו, שוער מועדון ספורט אשדוד, לשוער הראשון של נבחרת ישראל, ושם בידיו ועל כתפיו את האחריות בצמד המשחקים מול קפריסין ואנדורה. מרציאנו לא נבהל, הוכיח שמקומו ראוי, ועזר לכחולים-לבנים לנצח פעמיים.

מאז, הוא וקבוצתו ספגו 13 שערים ב-5 משחקי ליגה, אך השוער צפוי להמשיך להיות מספר 1 של גוטמן גם במשחק הביתי מול בוסניה ביום ראשון. בראיון כנה, מספר מרציאנו על החודש האחרון והמשחק שבפתח: "זה נותן ביטחון לדעת שיש הערכה וזה כיף לשחק, אבל עדיין צריך לעבוד עוד יותר קשה כדי להצליח. נכון שבליגה אני סופג לא מעט, היה חודש קצת פחות טוב וזה בלשון המעטה. הדברים לא מתחברים כל כך בהגנה כרגע, אבל נצא מזה. כרגע אני מתעסק רק בנבחרת. מחכה משחק קשה מול נבחרת שהגיעה למונדיאל. נבוא בשיא הריכוז במטרה לעשות תוצאה טובה".

תוצאה טובה זה רק ניצחון?
"קודם כל, זה כיף לשחק כך מול איצטדיון מלא, יפה וחדש. יש שחקנים מצוינים בנבחרת בוסניה, הנבחרת הזו לא הגיעה למונדיאל בזכות שחקן אחד, אדין דז'קו. יש לנו נבחרת טובה, אנחנו עומדים טוב ומשקיעים ואני מקווה שנקצור את הפירות בסוף".

"בתור ילד ראיתי שחקנים שהצטלמו וקיבלו צלחת על הופעה ראשונה, וזה דבר שחלמתי עליו במקום מסוים. אני שמח שזה קרה. זה היה רגע של גאווה עבורי ועבור המשפחה, מקווה להמשיך ככה", חזר השוער לרגע שבו ערך את הופעת הבכורה שלו.

מרציאנו גם התייחס לתקופה שעברה עליו מאז אותם משחקים: "יש לי יותר ביטחון, המשחקים מול קפריסין ואנדורה נתנו לי המון ביטחון. מסגרת בינלאומית הייתה חדשה לי ולשמחתי זה קרה על הצד הטוב ביותר. אני מקווה לקחת את המומנטום הזה ולהמשיך אותו הלאה למשחקים הבאים".

"בעזרת השם נעלה ליורו, זה החלום של כולנו. אין אדם במדינה שמאחל לנו רע ולא רוצה בהצלחתנו. לעם הזה מגיעות סיבות לשמוח, מקווה שזה יקרה", סיכם השוער באופטימיות.