שוב הולך איתו: ורמוט צפוי לפתוח נגד בוסניה

גוטמן תירגל את קשר הפועל וזעם על שחקניו: ''אתם עושים הכל הפוך''

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.11.14 - 21:05
תחילת כתבה

מלבד עמדה אחת, ההרכב של נבחרת ישראל למשחק נגד בוסניה סגור. לאלי גוטמן נותרה עוד התלבטות אחת והיא בין ליאור רפאלוב לגילי וורמוט אבל כפי שזה נראה כרגע, קשר הפועל תל אביב מוביל במירוץ על חולצת ההרכב. היום (חמישי) המאמן הלאומי תירגל את ורמוט ב-11, אחרי ששלשום תירגל את הקשר של קלוב ברוז'.

בנוסף, אימון הערב נעצר מספר פעמים כשגוטמן גער בשחקנים: "הראיתי לכם את הקלטת ומה אני רוצה שתעשו, אבל אתם עושים הכל הפוך". המאמן היה עצבני בעיקר אחרי ששחקני ההרכב נראו רע במשחקונים, ואיבדו כדורים.

שלושה ימים לפני המשחק, ולמאמן עדיין אין מושג באיזה מערך הנבחרת היריבה תפתח. המאמן הלאומי לא לוקח צ'אנסים ומתכונן לכל תרחיש אפשרי, כשהוא משתדל לא להתייחס למכת הפציעות שנחתה על הבוסנים. "אנחנו צריכים קודם כל להסתכל על עצמנו ולשחק את המשחק הרגיל שלנו", אמר גוטמן לשחקניו. בימים האחרונים נשאלים לא מעט שחקנים בנבחרת על כך שישראל פייבוריטית, לנוכח גל הפציעות בבוסניה, ובצוות המקצועי חוששים משאננות. "שלא תתבלבלו, הבוסנים ישחקו עם עשרה שחקני שדה והשחקנים שיפתחו ירצו להוכיח לא פחות מדז'קו, ואולי אפילו הרבה יותר ממנו", הזהיר המאמן, "בוסניה מגיעה למשחק הזה עם הרבה מאוד לחץ והיא תבוא לשחק עבור המדינה שלה אחרי התוצאות האחרונות בקמפיין".

אתמול קיבלו השחקנים ערב חופשי, בו ניתנה להם האפשרות לביקורים מהבית. "האווירה בנבחרת מצוינת, וזה מורגש בכל פינה", ציינו השחקנים. הקפטן טל בן חיים, שלא התאמן אתמול, אמור לחזור בהדרגה. את אותו הדבר אי אפשר לומר על אריאל הרוש, שסובל מחום גבוה ושוחרר היום מסגל הנבחרת. גם מונאס דאבור שוחרר, אחרי שלא הצליח להתאושש מהפציעה בשריר. תומר חמד, שחש אתמול ברע ונטש את האימון, הרגיש הבוקר טוב יותר. גוטמן הבהיר לשחקנים כי עד יחליט רק ברגע האחרון לגבי השחקן הנוסף שישחק באגף. כרגע נראה שליאור רפאלוב הוא האיש שאמור לקבל את המפתחות, וגוטמן הרבה לשוחח איתו באימון. גם גילי ורמוט ומאור בוזגלו בתמונה, אך על פי השחקנים ההערכה היא שקשר קלאב ברוז' הוא זה שיפתח בהרכב.

ניר ביטון התחרה עד אתמול עם שרן ייני על המקום ב-11, אבל יפתח בסופו של דבר על הספסל. "אם אשחק אעשה את המירב ואם לא, אני אתפלל שננצח. טובת הנבחרת היא מעל הכל. אני לא רוצה להתייחס לעובדה שאני לא משחק הרבה בסלטיק ולמעמדי שם", אמר ביטון שגם נשאל לגבי האימון האישי שהעבירו לו אנשי הנבחרת, וענה: "המטרה היתה להשלים לי קצת חוסרים ולא מעבר לכך. מה שיבקשו ממני לעשות אני אעשה".

"אנחנו יודעים מה שכולם יודעים, בוסניה היא נבחרת חזקה מאוד", הוסיף ביטון בנוגע ליריבה, "אמנם דז'קו לא ישחק אבל הבוסנים זה לא נבחרת של שחקן אחד, זו נבחרת מאומנת ששיחקה במונדיאל האחרון עם שחקנים שמשחקים בקבוצות הטובות ביותר באירופה. אנחנו לא באים כפייבוריטים. לא מעניין אותנו מה שקורה בבוסניה, אנחנו צריכים לבוא למשחק ולשחק כיחידה אחת כי רק ככה נצליח. אני לא אוהב להשתמש במונחים 'קריטי' ו'לא קריטי'. זה משחק חשוב, אם נפסיד לא נאבד סיכוי ואם ננצח לא נעלה. ניצחון כמובן ישים אותנו בעמדה טובה יותר".