רפאלוב: "מגיע לי לפתוח ב-11, אבל אני מקבל את זה כמו גבר"

קשר ברוז' בכושר מצוין, אבל גילי ורמוט יועדף כנראה על פניו מול בוסניה. האכזבה שלו מקצועית, אבל לא רק: "זה חורה לי ששיחה אישית עם מאמן הנבחרת דלפה לתקשורת. הוא לא מעריך אותי? את זה אתם צריכים לשאול אותו"

רועי זריהן  14.11.14 - 11:53
תחילת כתבה

יומיים לרגע האמת. נבחרת ישראל בהכנות אחרונות למשחק מול בוסניה ביום ראשון באיצטדיון סמי עופר. ניצחון יקפיץ משמעותית את הסיכויים של החבורה בכחול-לבן להעפיל ליורו 2016, או לכל הפחות לשלב הפלייאוף, ובמקביל יוציא את הבוסנים כמעט לחלוטין מהמירוץ.

בישראל יודעים שבוסניה יריבה חזקה ומגיעה כפייבוריטית, אבל שלל היעדרויות בשל מכת פציעות שנחתה על הנבחרת של סושיץ' מאזנים מעט את תמונת הסיכויים. חלוץ מנצ'סטר סיטי אדין דז'קו הוא השם הכי גדול שלא יעלה על הדשא במגרש בחיפה. הבלם וקפטן הנבחרת, טל בן חיים, נעדר מהאימון בגלל עומס. בן חיים יערוך מחר אימון מלא ויהיה כשיר לבוסניה. גם עומרי בן הרוש קיבל מנוחה בגלל עומס. שרן ייני תורגל היום שוב בהרכב וגם גילי ורמוט, שיועדף על פני ליאור רפאלוב בהרכב.

לא מעט שחקנים בנבחרת מגיעים בכושר מצוין. ערן זהבי שכובש בצרורות בליגה, ליאור רפאלוב שפתח נהדר את העונה בקלאב ברוז' (אבל כאמור יפתח על הספסל) ואולי יותר מכולם עומר דמארי - שרק השבוע ניצח עבור אוסטריה וינה את הדרבי והופך העונה לאחד הכוכבים הגדולים של הקבוצה האוסטרית. דמארי כבש במשחק הקודם מול אנדורה והציל את ישראל מהסתבכות, וגם ביום ראשון המאמן הלאומי אלי גוטמן בונה על החדות שלו מול השער.

בראיון כנה ומכל הלב, ליאור רפאלוב הביע אכזבה גדולה מהעובדה שלא יפתח בהרכב, כאשר גילי ורמוט יועדף על פניו בין ה-11. קשר ברוז' בעיקר מאוכזב שדבריו שאמר לגוטמן בארבע עיניים דלפו, עובדה שגם פגעה לא מעט באווירה באימון הנבחרת היום. "מאכזב אותי וחורה לי ששיחה אישית עם גוטמן יוצאת לתקשורת", אמר, "ברור שזה מאכזב אותי שאני לא פותח. אני נמצא בכושר טוב וחושב שמגיע לי לפתוח, אבל גם אם לא אני אתן הכל לנבחרת. צריך לדעת לקבל את זה כמו גבר".

"אני מרגיש בכושר טוב, אבל יש עוד שחקנים שנמצאים בכושר טוב", הוסיף רפאלוב, "אלי גוטמן לא מעריך אותי? צריך לשאול אותו את השאלה הזאת. אני מרגיש מוכן למשימה הזאת, אבל יש מי שמקבל את ההחלטות ואני צריך להיות מוכן בכל מקרה".

"שמחתי לשמוע שקיבלתי את המחמאות משחקני עבר של נבחרת בלגיה", התייחס הקשר לבחירתו לאחד המצטיינים בליגה הבלגית, "הכי חשוב לי מה המאמן חושב עליי. כרגע אני מרוכז בנבחרת, חשוב לציין את התמיכה של הקהל. כולנו מודעים לעובדה שסמי עופר יהיה מלא וזה מעודד אותנו".

"אנחנו מוכנים ומתרגשים, יש משימה מאוד קשה ביום ראשון", אמר עומר דמארי באימון הנבחרת היום (שישי), "אנחנו מתכוננים כמו שצריך ועוד מעט מגיע רגע האמת. כולם באים לתת הכל על המגרש, אבל בדיבורים לא ננצח. צריך לעבוד קשה ולהוציא תוצאה טובה. יכול להיות שאני בכושר הטוב בקריירה שלי. אני מרגיש טוב וכובש שערים, אבל הכי חשוב זה להביא את זה ליום ראשון".

"הקמפיין לא נגמר אחרי המשחק הזה כי יש עוד הרבה משחקים והרבה נקודות בקופה", הוסיף החלוץ, "דברים יכולים להשתנות. זה משחק מאוד חשוב, צומת דרכים בשבילנו. אנחנו לומדים את הבוסנים כל הזמן ועוד נלמד אותם עד למשחק. יש להם כמה שחקנים חסרים, אבל יש שם שחקנים מספיק טובים שמחליפים אותם. ברמות האלה כל מי שמשחק הוא טוב וזה לא קשור מאיזה ליגה הוא בא. אני מתרכז בעבודה שלי ואני מקווה לנצח".

"סמי עופר מגרש מדהים, תחיה אוורה מצוינת. אני מקוווה שהקהל ידחוף אותנו מההתחלה ושלא נאכזב אותו", התייחס החלוץ להיענות הציבורית, וגם ענה לשאלה הדי מתבקשת על ערן זהבי וה"פיו פיו", "אלה דברים שוליים ולא צריך להתעסק בהם. מה שהיה היה. יש משחק חשוב וצריך לשים את כל הדברים האלה בצד. פיו פיו מול בוסניה? יש גם חגיגות אחרות".

ברכה מהנשיא

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח הבוקר עם מאמן הנבחרת אלי גוטמן, ואיחל לו הצלחה במשחק מול בוסניה. "ידידי המאמן, חשוב לי להזכיר לכולנו וגם לשחקנים שנבחרת ישראל היא סמל לאומי, סמל לישראליות, על כל גווניה", אמר האזרח מספר אחת למאמן הלאומי, "בנבחרת ישראל גם היריבים הופכים לשותפים למען מטרה אחת וכך גם ערן זהבי וגילי ורמוט, שרק לפני זמן קצר היו נראים רחוקים כל כך, עכשיו משחקים יחד, כתף אל כתף״.

"כמו בחברה בישראל, גם על מגרש הכדורגל, יש רגעי התעלות ורגעי שפל ופני העם כפני הנבחרת", הוסיף הנשיא, "עלינו להבטיח שנראה בפניה של הנבחרת דוגמא ומקור גאווה לעם כולו".

גוטמן הודה לנשיא על האמון ועל המילים המחזקות, והבטיח להעבירן לשחקנים לפני אימון הבוקר. ״אני מקווה שבשיחתנו הבאה תוכל לברך את הנבחרת על ניצחון, אנחנו נעשה ככל שנוכל לשם כך", אמר גוטמן לריבלין, שהבטיח מצידו כי יעקוב בדריכות אחר המשחק ממשכן הנשיא בירושלים: "אהיה צמוד למסך הטלוויזיה ואשלח עידוד בכל מהלך, אנחנו סומכים עליך".