לצד ה-0:5: מה הניצחון הגדול של הנבחרת?

השלמות מול אוסטריה במוקדמות יורו 2000, ה-2:3 הסנסציוני בפאריס או הניצחון הערב על בוסניה. הצביעו כאן בסקר

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.14 - 23:35
תחילת כתבה

התצוגה המושלמת ברמת גן, הסנסציה ההיסטורית בפארק דה פראנס או הניצחון המפתיע בבית על בולגריה? ובעצם, אולי הניצחון הערב (ראשון) 0:3 על בוסניה הוא הגדול ביותר? אנחנו מזמינים אתכם להכריע בשאלה המתבקשת אחרי ההופעה הנהדרת שהציגו שחקניו של אלי גוטמן באיצטדיון סמי עופר.

המשחק: צרפת - ישראל 3:2
המסגרת: מוקדמות המונדיאל 1994
רקע: אומרים שאין כמו הפעם הראשונה. זה היה הניצחון הראשון של ישראל מאז שהנבחרת הצטרפה לאירופה, ניצחון שבאמת עשה היסטוריה וגם גרם למאיר איינשטיין לאבד את הקול (שעררררר...). רונן חרזי כבש את השער הראשון בדקה ה-21, לפני שפרנק סוזה ודויד ז'ינולה הפכו בדקות 29 ו-30. המהפך הענק הגיע בדקות הסיום, כשתחילה אייל ברקוביץ' איזן בדקה ה-83 ל-2:2. הרגע הגדול הגיע בדקה ה-93. פריצה באגף, שנראתה חסרת סיכוי, של רוני רוזנטל, הסתיימה בכדור גובה למרכז הרחבה של ברנאר לאמה. ראובן עטר, תוך כדי דהירה סילונית, ירה פנימה. 2:3!

ומה קרה אחר כך? ישראל נפרדה ב-1:1 ביתי עם אוסטריה והפסידה 3:1 לפינלנד וסיימה במקום האחרון בבית המוקדם עם חמש נקודות.

המשחק: ישראל - אוסטריה 0:5
המסגרת: מוקדמות יורו 2000
רקע: "קומו על הרגליים ותריעו לבחורים האלה בכחול". זה המשפט הבלתי נשכח של רמי וייץ ב-6.6.1999, כאשר הנבחרת של שלמה שרף פירקה לגורמים את אוסטריה, היריבה על הכרטיס לפלייאוף העלייה במוקדמות יורו 2000. בתצוגה מושלמת, אייל ברקוביץ', חיים רביבו, יוסי אבוקסיס, אלון מזרחי ויתר החבורה הכשרונית של אותם שנים, הכניעו שוב ושוב את פרנץ וולפארת' בין הקורות. ואיך היו השערים? תענוג. ברקוביץ' כבש את הראשון אחרי בישול של אבוקסיס; רביבו הכפיל בכדור חופשי לחיבורים; ברקוביץ' השלים צמד אחרי עקב מדהים של רביבו; מזרחי עבר את השוער בדרך לרביעי ונג'ואן גרייב נעץ את האחרון ממטר. שלמות, כבר אמרנו?

ומה קרה אחר כך? הנבחרת הפסידה לקפריסין, אך בכל זאת הצליחה לסיים במקום השני ולהגיע לפלייאוף. כולנו זוכרים מה קרה שם. תבוסות 5:0 ו-3:0 לנבחרת דנמרק. ואף מילה על נערות הליווי.

המשחק: ישראל - בולגריה 1:2
המסגרת: מוקדמות מונדיאל 1998
רקע: בולגריה הגיעה לקמפיין מוקדמות המונדיאל עם ביטחון בשמיים אחרי ששנתיים קודם לכן סיימו במקום הרביעי בגביע העולמי, שנערך בארצות הברית. קרסימיר באלאקוב, אמיל קוסטאדינוב, פטר הובצ'ב, רדוסטין קישישב, בורסילב מיכאיילוב ויתר הבולגרים היו בטוחים שהם יפתחו את הקמפיין בדרך לצרפת עם שלוש נקודות קלות, אך החבורה של שלמה שרף חשבה אחרת. באלאקוב אמנם כבש כבר בדקה השלישית, אולם רונן חרזי (34) וטל בנין בפנדל (62) השלימו מהפך וסידרו עוד ניצחון נוצץ לרפרטואר הצנוע של הנבחרת.

ומה קרה אחר כך? סינישה גוגיץ' הרס את חלום המונדיאל עם צמד ו-0:2 בלימאסול. ישראל סיימה את הקמפיין ההוא במקום השלישי, במרחק 4 נקודות מהמקום השני.