גוטמן: "הנבחרת סוף סוף הופיעה גם במאני טיים"

המאמן הלאומי התמוגג אחרי 0:3 מהדהד על בוסניה: "הקהל נתן הצגה". נתניהו חגג עם השחקנים בחדר ההלבשה: "הבאתם גאווה לכדורגל, עשיתם לי צמרמורת". לבנת: "חלום ההשתתפות ביורו צריך הפעם להפוך למציאות"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  17.11.14 - 00:38
תחילת כתבה

שנים של תסכולים, אכזבות וציפיות בלתי ממומשות התנקזו להצגה גדולה באיצטדיון החדש בחיפה. מעל ל-30 אלף צופים קיבלו מופע של נבחרת ישראל, שפירקה את בוסניה בדרך ל-0:3 מהדהד והתייצבות במקום הראשון בבית 2 של מוקדמות יורו 2016. אמנם עברו רק שלושה משחקים, אבל בהחלט אפשר להבין אם אלי גוטמן ושחקניו מתחילים לחוש בניחוח הקרואסון והבאגט מתקרב אליהם.

 • כל שער, כל בעיטה, כל רגע: כך הכל קרה, דקה אחר דקה
 • הצטיינות יתרה: 8 לוורמוט, 9 לזהבי, כמה קיבל דמארי?
 • לצד ה-0:5: מהו הניצחון הכי גדול של נבחרת ישראל?
 • גילי ורמוט: "כעת מחכות לנו שתי מלחמות עולם במרץ"
 • גילי ורמוט קיבל מגוטמן מקום בהרכב והחזיר עם השער הראשון, עומר דמארי תרם את השני וערן זהבי נעץ את השלישי מול עשרה בוסנים המומים - שלא הבינו מה נפל עליהם בנוסף להרחקת טוני שונייץ' ופציעתו של מיראלם פיאניץ'.

  ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנכח במשחק, חיבק את יו"ר ההתאחדות עופר עיני ואת המאמן הלאומי אלי גוטמן, ואמר: "הבאתם גאווה לכדורגל, מעולם לא נהניתי במשחק כדורגל. עשיתם לי צמרמורת". לאחר החגיגות על כר הדשא הצטרפו השחקנים לראש הממשלה, שחיכה להם בחדר ההלבשה, ושרו איתו "אל אל ישראל".

  "איזו אווירה הייתה פה. הקהל נתן הצגה מדהימה, סוף סוף יש שירים לנבחרת ישראל", התמוגג אלי גוטמן מכל רגע. "השחקנים ירדו להפסקה, ואמרו 'אין דברים כאלה'. יצרנו מצבים, שיחקנו כדורגל מאוד שוטף, היינו חכמים בהנעת הכדור. מה אני אגיד? אני גאה בשחקנים שלי".

  "עברנו ימים אינטנסיביים ובאיזשהו שלב אמרתי לעצמי שאולי זה יותר מדי", הודה גוטמן. "הכי חשוב שבסוף אלה התוצאות. ראינו קבוצה, בדיוק. אם אני לא רואה קבוצה, אני משתגע. בשביל זה אני עובד. תבניות התקפה, משחק לחץ ומאורגן, שחקנים קרובים אחד לשני. יש לי גישה בחיים - מהעבר לומדים, ואת העתיד יוצרים כאן ועכשיו. אני משתדל ליצור עתיד טוב לנבחרת ובעזרת השם אני אצליח".

  גילי ורמוט וליאור רפאלוב הצטלמו יחד מחובקים. והמאמן הסביר את הבחירה שלו בקישור: "רפאלוב שחקן ענק, אבל למשחק הזה אם לא היה לי שחקן כמו גילי ורמוט, שנכנס לאמצע ועוזר לנאתכו... גילי שחקן שיודע לשחרר אותנו מלחץ במרכז השדה. האיכויות של רפאלוב הן משחק לעומק, בעיטה טובה מרחוק. יהיו משחקים שרפאלוב יהיה בהרכב".

  לקראת המשך הדרך אמר המאמן: "ראיתי את הדקות האחרונות של המשחק בין בלגיה לוויילס - וויילס היו נהדרים, הביכו את הבלגים. יהיה קשה כי וויילס שם, אבל גם אנחנו שם. היום הגענו במאני טיים, אבל התפקיד הזה לימד אותי שאף פעם אתה לא יודע את מי תקבל בעוד כמה חודשים. מהמשחק מול הונדורס זה ההרכב שפחות או יותר רץ, אבל לא יודע מה יהיה במרץ".

  "ברכות לאלי גוטמן ולשחקנים על משחק גדול וחגיגה גדולה של כדורגל", מסרה שרת הספורט לימור לבנת בהודעה חגיגית לתקשורת. "הנבחרת העניקה לנו הלילה רגעים מרגשים ובלתי נשכחים, והמון סיבות להאמין שחלום ההשתתפות ביורו יכול וצריך הפעם להפוך למציאות".