הנבחרת בטירוף. ורמוט: "שרנו עם ביבי 'אל אל ישראל'"

השחקנים התמוגגו מה-0:3 על בוסניה וחגגו עם רה"מ. ורמוט: "היה עליי אנטי, כעת זה ישתנה. לא זוכר מתי השגנו ניצחון כזה". זהבי: "הכל טוב ביני לבין גוטמן, האוהדים ביקשו פיו פיו". נאתכו: "המשחק הטוב שלי בנבחרת"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  16.11.14 - 23:35
תחילת כתבה

15 שנה חיכינו לניצחון כזה. ניצחון אמיתי של נבחרת ישראל על נבחרת גדולה, כזו ששואפת להעפיל לטורניר הגמר. גילי ורמוט, ערן זהבי, עומר דמארי ויתר הבחורים בלבן הביסו הערב (ראשון) 0:3 את בוסניה ועשו צעד עצום בדרך ליורו 2016. אמנם הדרך עוד ארוכה, אך אין ספק שבינתיים הבחורים של גוטמן נמצאים על דרך המלך.

בעקבות הניצחון, נבחרת ישראל עלתה למקום הראשון בבית ב' עם 9 נקודות מ-9 אפשריות, כאשר בחודש מרץ הקרוב מצפים לה שני משחקי בית מול וויילס ובלגיה. גילי ורמוט כבש את השער הראשון בדקה ה-36 ובהמשך עומר דמארי הכפיל כעבור 9 דקות. ערן זהבי נעץ את המסמר האחרון בארון הבוסני בדקה ה-70.

גילי ורמוט, כובש השער הראשון מול הבוסנים, הצליח לשמור על איפוק מסוים. "אנחנו נמצאים ביחד עם אותו הרכב כבר תקופה ויש לנו חיבור מצוין וארגון, וזו המטרה", אמר קשרה של הפועל תל אביב, "רפאלוב הוא שחקן מצוין ולא פחות טוב ממני, אנחנו אפילו יכולים לשחק ביחד. היה עליי קצת אנטי, אך אני בטוח שזה ישתנה עכשיו. המטרות שלנו ברורות, התרחקנו מבוסניה ובמרץ מחכות לנו שתי מלחמות עולם, מול וויילס ובלגיה".

"אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ניצחנו קבוצה מהדרג הזה", הוסיף ורמוט, "הייתה אווירה מדהימה. לפעמים מנסים לצייר מתח בין השחקנים שלא באמת קיים. אנחנו צוחקים על זה. זו הפעם הראשונה שאני חוגג עם ראש הממשלה, שבא לפרגן. זה היה נהדר. שרנו "אל אל ישראל", "ביבי מלך ישראל". אנחנו עוד רחוקים מהיורו, זה רק משחק שלישי מתוך עשרה כששום דבר לא סגור. אנחנו בכלל לא שאננים וכל משחק הוא קריטי".

צפו בתגובות השחקנים

השחקנים חגגו עם ביבי, זהבי: "הכל בסדר ביני לבין גוטמן"
שחקני הנבחרת חגגו בחדר ההלבשה ביחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "ביבי אמר שהוא גאה בנו ושנתנו הצגה שתשמח את כל עם ישראל", אמר מצטיין המשחק, ערן זהבי, "צריך לומר מילה טובה לקהל, כי אין ספק שהאיצטדיון הזה מוסיף לנו ליתרון הביתיות. אנחנו מקווים להמשיך ככה".

"זה ניצחון גדול, אבל לא צריך לצאת מהכלים", הוסיף זהבי, "יש לנו עוד שני משחקים חשובים בבית מול וויילס ובלגיה". על העובדה שסוף סוף הצליח לכבוש במדים הלאומיים אמר: "אני חושב שגם במשחקים הקודמים הייתי טוב, רק שלא הצלחתי לכבוש. אני שמח שהיה לנו משחק טוב, אנחנו נבחרת מדהימה. אני רוצה להקדיש את הניצחון הזה לכל אוהדי הכדורגל, מקווה שזה יחבר את הקהל לנבחרת ושתהיה אווירה טובה בכדורגל הישראלי". על הפיו-פיו שביצע: "בחימום כולם צעקו לי לעשות פיו פיו. עשיתי את זה לעבר האוהדים שלנו והכל עבר בסדר. זה הוויי ובידור".

מאוחר יותר התייחס זהבי שוב לסאגת אירועי הדרבי והדרך שבה היא השפיע על מצבו בנבחרת לפני המשחק: "אני לא רוצה להסית אף אחד ולכן בדרבי לא אעשה יותר 'פיו פיו'. אני מודע לכך שאני מושך אש, ולכן דיברתי מהלב במסיבת העיתונאים. אני לא מצטער על מה שאמרתי, ציפיתי שיתמכו בי יותר. אלי יודע למה התכוונתי והכל בסדר בינינו. זה המשחק הכי טוב שלי בנבחרת".

נאתכו: "זה היה המשחק הכי טוב שלי בנבחרת"
במסיבת העיתונאים אחרי המשחק, אלי גוטמן כינה את נאתכו "המנהל שלו על הדשא". קשר צסק"א מוסקבה כבר התרגל למעמדו הבכיר בכדורגל הישראלי כיום. "אני מסכים שזה היה המשחק הכי טוב שלי בנבחרת, למרות שגם נגד קפריסין הייתי טוב. אני משחק את הכדורגל שלי ומנסה לעשות הכי טוב. יש לנו יתרון גדול עכשיו על בוסניה, כאשר ההתכנסות הבאה תהיה קריטית. אחרי ערב כזה לא מדברים על כישלונות, אנחנו במצב רוח טוב וחיובי", אמר נאתכו.

אופיר מרציאנו, שגם בהופעתו השלישית בשער הנבחרת הציג יכולת מצוינת, הוסיף: "בשביל זה נבחרתי להיות שוער הנבחרת. הייתי במקום ובזמן כשהיו צריכים אותי, מקווה שזה יימשך ככה. הצוות המקצועי הכין אותי כמו שצריך למשחק ונתן לי את כל הביטחון". על המשך הדרך: "יש עוד זמן עד המשחק הבא. נתכונן היטב לבלגיה ו-וויילס, כפי שהתכוננו טוב לבוסניה. מאמין שנעשה זאת".