גוטמן תירגל 3 קשרים אחוריים ואת חמד בחוד

דור פרץ, בירם כיאל ושרן ייני תורגלו בקישור לקראת המפגש עם בלגיה. מאמן הנבחרת: "יש בי אמונה חזקה, צריכים מנהיגים כמו זהבי". בן חיים הבלם: "האחריות לא רק על אלי"

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט לבלגיה  12.10.15 - 21:35

תגיות: אלי גוטמן

תחילת כתבה

אין ברירה. את הייאוש של יום שבת, אלי גוטמן ושחקני נבחרת ישראל יצטרכו להחליף בזריזות באמונה. הסיכויים יותר קלושים מקלושים, אבל הכחולים-לבנים עדיין יכולים, מבחינה מתמטית, להגיע לפלייאוף העלייה ליורו 2016. מחר (שלישי, 21:45), הנבחרת תתארח בבריסל אצל נבחרת בלגיה החזקה בידיעה שרק ניצחון, בשילוב עם תיקו בין קפריסין לבוסניה, יסדר כרטיס לפלייאוף.

אלי גוטמן ערך את מסיבת העיתונאים שלו, ולאחריה הנבחרת קיימה את האימון המסכם באצטדיון בבריסל. על פי האימון, נראה כי המאמן מתכנן לפתוח עם מרכז שדה מעובה. דור פרץ, בירם כיאל ושרן ייני תורגלו בקישור האחורי. תומר חמד, שנכנס כמחליף מול קפריסין, תורגל בהתקפה במקומו של מונס דאבור. אוראל דגני צפוי להחליף את אלי דסה בעמדת המגן הימני. בסך הכל צפוי גוטמן לערוך לא פחות מחמישה שינויים ביחס להרכב שפתח בשבת האחרונה בטדי.

"יש בי אמונה חזקה", אמר גוטמן במסיבת העיתונאים והוסיף: "נראה נבחרת ישראל חזקה, אבל זה יהיה פתטי לצאת בכותרות. אנחנו משחקים נגד הנבחרת הכי טובה בעולם ונערכים בהתאם. את המשחק נגד קפריסין השארנו מאחור כי אין שום טעם לדוש בזה, מעבר לניתוח מקצועי".

"יש לנו אסטרטגיה למחר", הצהיר גוטמן, שידע להוסיף: "ברור שצריך לשחק חכם, אנחנו יודעים מול מי אנחנו עומדים. כל מה שאני חותם עליו זה לראות נבחרת מאורגנת ומסודרת שיודעת מה היא רוצה מעצמה בכל רגע נתון. כשיסתיים הקמפיין נדבר על העתיד המקצועי. נצטרך מנהיגים כמו בן חיים, זהבי, ייני, חמד וכיאל".

"היו משחקים שלא הצלחתי להטביע את חותמי והיו משחקים שהנבחרת עבדה כמו שצריך. הנבחרת צריכה יציבות. אין אחד בנבחרת שהוא חסר אמונה לקראת מחר. זה הבסיס להכל, אמונה מייצרת רצון", הבהיר גוטמן.

גוטמן מנסה להפיק לקחים מקפריסין: "אחרי ה-1:1 ראיתי הרבה רצון אבל איבדנו את הדרך, והדרך היא הדבר החשוב ביותר במשחק מחר. ניר ביטון שחקן מצוין, אבל הנבחרת צריכה קבוצתיות. ערן זהבי? הוא צריך למצוא את השטחים שלו".

מאמן הנבחרת התייחס גם לשמועות סביב הפועל ת"א. "אין בזה שמץ של אמת, לא דיברתי עם איש בהפועל ת"א. הראש שלי ולבי נתונים אך ורק בנבחרת", הוא קבע.

גם הקפטן, טל בן חיים (הבלם), נכח במסע"ת. "האחריות גם עלינו השחקנים, לא רק על אלי", התעקש שחקנה של מכבי ת"א, "זה לא סוד שלא נראינו טוב מול קפריסין. אני מסתכל קדימה, יש לנו משחק חשוב. לא רוצה להיכנס לניתוחים של מה שהיה".

"כולם רצו לעשות את ה-100 אחוז", אמר בן חיים על ההפסד בשבת, "יש ימים שזה לא מתחבר. חבל שזה קורה לנו, קורה יותר מדי ברגעי האמת. אבל עם כל הצער אנחנו צריכים להתקדם, יש מחר משחק נגד נבחרת אחת הטובות בעולם היום. אנחנו צריכים לנקות את ההרגשה הלא טובה הזו ולהתכונן כמו שצריך למשחק סופר קשה".

"זה לא הכי נחמד, האווירה לא טובה", הוסיף טל בן חיים (החלוץ), "צריך להתנתק מהר כי יש לנו מחר משחק חשוב שיכול להפוך הכל ולשנות את האווירה. אנחנו שחקנים מקצוענים וכל עוד יש לנו סיכוי נעשה הכל כדי לנסות לנצח את המשחק. כרגע יש סיכוי תיאורטי אז יש סיכוי, אם ננצח את המשחק אני מאמין שיהיה בסדר, קודם כל צריכים להתעסק בעצמנו".

הרכב משוער: אופיר מרציאנו; אוראל דגני, טל בן חיים, איתן טיבי, עמרי בן הרוש; בירם כיאל, דור פרץ, שרן ייני, ערן זהבי, טל בן חיים; תומר חמד.

צפו בבן חיים (החלוץ) מדבר לקראת בלגיה: