עיני: צריך לבחון מחדש את הכדורגל הישראלי. מאוכזב

לפני שעוד קמפיין מסתיים בלי העפלה, יו"ר ההתאחדות המריא לבלגיה בתקווה לראות נס שישלח את הנבחרת לפלייאוף: "זה התאריך שבו ניצחנו בצרפת, אולי גם הפעם". בראיון בלעדי עיני יוצא נגד ההתקפה של רוזן ("לא במקום"), ומתעקש לא לעסוק בסוגיית המאמן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.10.15 - 08:00
תחילת כתבה

יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני המריא לפנות בוקר (שלישי) למשחק של הנבחרת בבריסל מול בלגיה, משחק שאחריו יסתיים ככל הנראה הקמפיין של ישראל במוקדמות יורו 2016. עיני, שהמריא יחד עם מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר היה מאוכזב מאוד מההפסד הביתי לקפריסין. יו"ר ההתאחדות סירב להביע את דעתו על המאמן הלאומי אבל עושה רושם שעיני מאוכזב גם ממנו, נוכח העובדה שבעבר יצא להגנתו גם אחרי הפסדים. הפעם בחר שלא לעשות זאת, כשהוא אף מעיד כי מאז ההפסד לקפריסין כלל לא שוחח איתו.

"חבל שהפסדנו, היינו חייבים לנצח את המשחק הזה אבל כל עוד יש סיכוי אני מקווה שיקרה הנס", אמר עיני בנתב"ג, "זה יוצא אותו תאריך שנבחרת ישראל ניצחה את צרפת אז אולי יהיה נס נוסף ובכל זאת נצליח לעלות לפלייאוף, אם גם נקבל עזרה מהמשחק בין קפריסין לבוסניה".

עושה רושם הכדורגל שלנו הולך אחורה?
"יש הרבה מה לעשות בכדורגל. נלמד את הנושאים אחרי סיום הקמפיין ונקווה שנצליח להצעיד אותו קדימה. בענף הזה יש שמחות ויש רגעים עצובים, צריך להרים את הכדורגל הישראלי וזה מתחיל מהילדים, הנערים והנוער ועד הבוגרים. אין ספק שצריך לעשות בחינה מחדש ואני מתכוון לעשות את זה".

בהפסדים הקודמים דיברת עם אלי גוטמן. הפעם לא דיברתם מאז ההפסד לקפריסין
"אני אמור לפגוש את גוטמן היום. ברמה האישית אני מבין שגם הוא מאוכזב, גם אני התאכזבתי מאוד כי היינו צריכים לנצח וגם היינו עדיפים על קפריסין, לפחות על הנייר, ולצערי זה לא קרה".

יכול להיות שהבעיה יותר עמוקה? הרי היו פה מאמנים שלפני הקמפיינים היו קונצנזוס. גוטמן, קשטן, גרנט, פרננדס, ועדיין לא הגענו לכלום.

"זו לא שאלה של מאמן ישראלי או זר, צריך לעשות חושבים. עד אחרי הקמפיין לא אדבר בסוגיית המאמן".

חבר ועדת האיתור למציאת המאמן הלאומי, צביקה רוזן, קרא לשחקנים אימפוטנטים. דעתך?

"אני לא נוהג להעליב שחקנים או מאמן ולא צריך לנהוג ככה. הדברים שהוא אמר לא במקום".