1,100 אנשי אבטחה בבלגיה, צפו בדיווח לקראת המשחק

הנבחרת הישראלית זוכה לליווי צמוד של מסוק לפני בלגיה ב-21:45 בבריסל, כשגם מפכ"ל המשטרה יהיה נוכח. האוהדים המקומיים מתרעמים על סידורי האבטחה המוגזמים לטעמם

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט לבלגיה  13.10.15 - 19:00
תחילת כתבה

האם נבחרת ישראל תצליח לחולל הערב (שלישי) נס? אחרי האכזבה הגדולה מול קפריסין, שחקניו של אלי גוטמן יתארחו אצל בלגיה החזקה למשחק האחרון במסגרת מוקדמות יורו 2016. בנבחרת יודעים שרק ניצחון על השדים האדומים עשוי להספיק לעליה לפלייאוף, אך גם במקרה כזה, ניצחון של בוסניה על קפריסין ישאיר את ישראל בחוץ.  

בינתיים, הנבחרת זוכה לאבטחה כבדה בבריסל, כולל מסוק שחג מעל האיצטדיון ומלווה את המשלחת הישראלית. מפכ"ל משטרת בלגיה יגיע לאיצטדיון 3 שעות לפני המשחק והשוטרים ערכו סריקות כדי לבדוק שאין חומרי נפץ במתחם. המקומיים גייסו סדרי כוחות גדולים, שכוללים 400 שוטרים ולא פחות מ-700 מאבטחים כדי לשמור על הסדר.

האוהדים הבלגים מתרעמים על סידורי האבטחה. הדבר דורש מהם להגיע עם תעודת זהות, כאשר על הכרטיס מופיע שם והמשמעות היא שאי אפשר להעביר את הכרטיס מאחד לאחר במידה שמישהו לא מגיע למשחק (או סתם רוצה לספסר ולהרוויח כמה יורו). בנוסף, אסור להיכנס עם תיקי גב ושקיות ניילון. מלבד זאת, הם התבקשו להגיע מוקדם יותר בשל סידורי האבטחה. הבלגים נוקטים משנה זהירות, בטח לאור המצב הבטחוני.

מבחינת ההרכב, שרן ייני, שזומן במקום ניר ביטון המושעה יחזור לעניינים ויפתח, כמו גם דור פרץ שיערוך הופעת בכורה בהרכב. בירם כיאל ישלים שלישיית קישור מעובה. תומר חמד יקבל את המקום בחוד, בעוד אוראל דגני יחליף את אלי דסה הפצוע בעמדת המגן הימני.

"אנחנו רואים שנבחרות שלא היו קודם בטורנירים גדולים עולות עכשיו ליורו, וזה עושה צביטה כלשהי", הביע תומר חמד את תחושת ההחמצה מהקמפיין, רגע לפני שנזכר שוב שיש עוד 90 דקות לנסות, "כמובן שכרגע אני לא יכול לסכם את הקמפיין שלנו כי יש עוד משחק. אני מאמין, כי אם לא הייתי מאמין לא הייתי עולה לשחק. כולנו פה בשביל מטרה אחת - לנסות לנצח. אנחנו מודעים לקושי של המשחק, נעשה את המקסימום שלנו ואם לא ננצח, לפחות שנהיה שלמים עם עצמנו".

הרכב משוער: אופיר מרציאנו, אוראל דגני, איתן טיבי, טל בן חיים, עמרי בן הרוש, שרן ייני, דור פרץ, בירם כיאל, ערן זהבי, טל בן חיים, תומר חמד.