הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמית: עופר עיני יעזוב את תפקידו כיו"ר ההתאחדות

היו"ר הודיע לחברי ההנהלה כי לא ירוץ לקדנציה נוספת, כפי שנחשף באתר ערוץ הספורט: "אמשיך לסייע לכדורגל הישראלי". מרכז מכבי והפועל ינסו להסכים על מועמד להחליפו

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  12.03.18 - 13:26

עכשיו זה רשמי: עופר עיני הודיע לחברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל היום (שני) על כוונתו שלא לרוץ לקדנציה נוספת. עיני, שהבין כי אין קונצנזוס מוחלט סביבו במרכז הפועל ובמרכז מכבי ולמרות רצון רב של כמה מחברי ההנהלה הבכירים לראות אותו ממשיך, לא יבצע שינוי בתקנון כדי להפוך לנשיא כבוד, אלא ימתין למחליפו לעשות את השינוי. היו"ר ישמש בתפקיד עד לאחר בחירת מחליף ביולי.

כפי שנחשף באתר ערוץ הספורט בקיץ שעבר, יו"ר ההתאחדות כבר דיבר על עזיבת התפקיד אותו ביצע בהתנדבות ואשר מנע ממנו להתפתח במישור העסקי. חלק מחברי ההנהלה ניסו לשכנעו להמשיך, ביניהם אשר אלון. חבר ההנהלה, רז קיסטליך, תקף במכתב את חברי ההנהלה שהשמיצו את עיני בתקשורת: "חדלו מההתנהלות העסקנית. די לסגירת חשבונות על חשבון הכדורגל". היו גם מתנגדים שאמרו: "לא שיפר את הכדורגל. דאג רק לפן הכלכלי". עיני הסביר שברצונו להתרחב בעסקים בחו"ל.

עיני אמר על ההחלטה: "אני מתלבט כבר מספר חודשים באשר להמשך דרכי וברגע שגמלה בלבי ההחלטה לא להמשיך לקדנציה נוספת, אני מביא אותה לידיעתכם. בחרתי להגיע לכדורגל כדי להמשיך לשרת את החברה שאני גאה להיות חלק ממנה ולעולם אשמח לתרום ככל יכולתי לטובתה. אמשיך לעשות כן עד לסיום תפקידי ואף ביתר שאת. אני יכול רק לקוות כי מי שיבחר בעתיד לתפקיד הבכיר ביותר בכדורגל הישראלי, על חובותיו ועל זכויותיו, ייטיב להבין כי הכדורגל הוא הרבה יותר ממשחק".

עיני המשיך: "עוצמתו, יכולותיו ומרכזיותו של הכדורגל בחיי החברה ייחודיים ובעלי משמעות גדולה והאחריות המוטלת על כתפי מנהליו, ובראשם יו״ר ההתאחדות, מחייבת. אני מודה לחברי ההנהלה על עבודה משותפת ופוריה. אני מתחייב כי אמשיך לסייע לכדורגל הישראלי בכל דרך אפשרית גם לאחר סיום תפקידי כיו״ר, אבל מבקש להבהיר כי עד סיום כהונתי לא תועלה בישיבת ההנהלה שום הצעה שתכליתה שינוי תקנוני שיבטיח לי תפקיד כלשהו. כמו כן, לא אקח חלק בבחירת ועדת האיתור לקביעת המאמן הבא של נבחרת ישראל. את זה אני משאיר להחלטת חברי וחברות ההנהלה.

"יש רבים שמגיעה להם מלה טובה, ובראשם ממלא מקומי תמיר גילת שעשה לילות כימים לטובת הענף ולגזבר דודי גיל, שסייע בהתנדבות בכל עת ובכל שנדרש. יש בהתאחדות לכדורגל עובדים נפלאים, שעושים את מלאכתם מתוך תחושת שליחות וגם להם מגיעה תודה. אני מצפה שמערכת הבחירות תהיה הוגנת ותקפיד לשמור על כבוד המועמדים ובעיקר על כבודם של ההנהלה, ההתאחדות והכדורגל. איחולי הצלחה לכלי מי שמעוניין בתפקיד וראוי לו".

יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, אמר בצאתו מהישיבה: ״לדעתי עופר עיני עשה דברים יפים בקדנציה הזאת, אישית הייתי רוצה לראות אותו ממשיך עוד קדנציה. מעולם מצב הכדורגל בישראל לא היה טוב כמו בתקופה הזאת מבחינה כלכלית. אולי מבחינת תוצאות פחות, אבל כשאתה מאורגן מבחינה כלכלית גם התוצאות יבואו. קדנציה אחת לא מפסיקה, אם עופר היה ממשיך עוד קדנציה, הכל היה נראה אחרת. מי יחליף אותו? יש זמן עד יוני, יהיו מועמדים ונבחן אותם".

נציג מכבי חיפה, צבי וייצנר, אמר: "ברגע שעיני הודיע על החלטתו, אני מתאר לעצמי שהמרכזים ייפגשו ואני בטוח שיימצאו את המועמד המתאים כדי שהכדורגל הישראלי ימשיך לתפקד כמו שצריך. הוצג בפנינו הפורמט של הוועדה והחלטנו שאנחנו לא יכולים לקבל אותה כרגע כיוון שצריך לדון בה. תיקבע ישיבה נוספת שבה כל חבר הנהלה יוכל לעבור על אותו דו"ח ויוחלט מחדש".

בישיבת מרכז מכבי דנו אתמול בנושא והוחלט לחכות להכרזה של עיני היום. כעת ייפגשו בכירי מכבי, ביניהם נאור גלילי, יורם אייל ויעקב מרמור, עם נציגי הפועל, ביניהם יורם אורנשטיין, ויקבלו החלטה בתקווה שתהיה מקובלת על ידי שני המרכזים. שטרן חלובה הוא השם המוביל כשבמקרה וייבחר, עו"ד מורן מאיר ישמש כממלא מקומו. מאיר, שמשמש כיועץ המשפטי של מכבי ת"א, יצטרך, אם וכאשר ימונה לתפקיד, לעזוב את המועדון. "אם חלובה ירצה, הוא ימונה להיות יושב הראש הבא", אמר חבר הנהלת ההתאחדות.

המשמעות המיידית היא שעיני לא יוכל לקחת חלק בכל ההליך של מינוי ועדת איתור שתבחר את המאמן הלאומי הבא. עיני ייזכר כיו"ר לא מעורב מקצועית, אבל לזכותו ייאמר שהצליח להבריא את ההתאחדות מבחינה כלכלית והיה בין אלו שסייעו לכך שפיפ"א הכריזה שלא תקבל את בקשת ההתאחדות לכדורגל ברשות הפלסטינית להפסיק פעילות לשש קבוצות מעבר לקו הירוק. מצד שני, עיני ספג ביקורות קשות על כך שלא קידם את הכדורגל הישראלי, זיגזג בסיפור אלישע לוי, לא הצליח לרצות את השופטים וכמעט ולא הגיע למגרשים.

אחרי ישיבת ההנהלה, ייצאו ראשי ההתאחדות והיועצים המשפטיים לבית המשפט בת"א, שם ביקשו לדון בצו מניעה כנגד מחאת עוזרי השופטים. בהתאחדות מבקשים להורות לנציגי וועד המחאה להפסיק את המחאה מיידית ולעמוד בכללים שקבע בית המשפט.