חורחה פאוריה: "המשחק בוטל בגלל המעבר לי-ם"

שר החוץ של ארגנטינה: "הרשויות בישראל החליטו שהמפגש יעבור מחיפה לירושלים. אני לא חושב שהוא היה מתבטל אם הוא היה מתקיים בסמי עופר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.18 - 21:26

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

סערת ביטול משחק הידידות בין ישראל לארגנטינה מסרבת לדעוך. אחרי ששרת התרבות והספורט, מירי רגב, ערכה אתמול (רביעי) מסיבת עיתונאים וסיפרה על ההתרחשויות מנקודת ראותה, היום היה זה תורו של חורחה פאוריה, שר החוץ של ארגנטינה, להציג את הצד שלו.

"הזהרנו את ההתאחדות שלנו מפני העברת המשחק לירושלים, בגלל רגישותה של העיר", אמר פאוריה, "המשחק היה אמור להתקיים בחיפה, ואני לא חושב שהוא היה מתבטל אם הוא אכן היה משוחק שם בסופו של דבר. כשנודע לי שהמשחק הועבר מחיפה לירושלים קיבלנו החלטה למסור להתאחדות הארגנטינאית את דעתנו. אנו כממשל לא יכולים לקבוע להתאחדות מה לעשות אבל בהחלט לעצות שלנו יש משקל".

"ההתאחדות השיבה לנו שהיא מחויבת לשחק עקב ההסכם הכלכלי מסחרי", הוסיף שר החוץ. "ההתאחדות הארגנטינאית הסבירה כי כבר סיכמה על משחק ידידות בישראל ולדבריה אושר לה שהמשחק יהיה בעיר חיפה. הכל התקדם לשביעות רצון הצדדים עד שרשויות הספורט בישראל הודיעו שהמשחק הוזז לירושלים".

"הסברנו להתאחדות שקיום המשחק בעיר ירושלים הוא צעד רגיש", סיכם פאוריה, "אמרנו שמדובר בעיר שכרגע נמצאת במרכז השיח העולמי בגלל העברת השגרירות האמריקאית אליה, מה שבעצם שולח מסר של הכרה בירושלים כבירת ישראל, נושא שלדעתנו נמצא בויכוח מאחר ומדובר בעיר החשובה לשלושת הדתות. מנקודת המבט של האומות המאוחדות ירושלים נמצאת בתוך בסיס הוויכוח במשא ומתן עתידי בין הצדדים".