החגיגה של הרצוג: שר לשחקנים בגרמנית

בנבחרת מרוצים אחרי המהפך המרשים מול סקוטלנד: "טוואטחה הזכיר את מרסלו, דסה עשה בית ספר לרוברטסון". בהתאחדות בטוחים שטרנר יתמלא. נאתכו יהיה כשיר. טקס הוקרה ייערך לברדה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.10.18 - 12:34
תחילת כתבה

בנבחרת ישראל קמו היום (שישי) לבוקר לא שגרתי. אחד שמח עם המון סיבות לאופטימיות אחרי משחק בו הנבחרת שלנו הלהיבה, ניצחה 1:2 את סקוטלנד, הפייבוריטית בבית וללא משחק נהדר של שוער של היריבה התוצאה היתה הרבה יותר גבוהה. לראשונה אחרי עשור, ישראל השלימה מהפך ואחרי תקופה קשה נתנה קצת נחת לעשרת אלפים האוהדים שהגיעו לסמי עופר. אחרי המשחק, אנדראס הרצוג לא היה יכול להסתיר את ההתלהבות ושר לשחקנים שיר בגרמנית.

המאמן אנדי הרצוג זכה למחמאות על ניהול המשחק והעובדה שהנבחרת לא נשברה אחרי פנדל מעורר מחלוקת שנשרק לחובתה. מבחינת השחקנים מונאס דאבור, ביברס נאתכו, בירם כיאל, אלי דסה וטאלב טאווטחה היו מעל כולם. "טאלב הזכיר את מרסלו, דסה עשה בית ספר לאנדי רוברטסון", אמרו בנבחרת.

בעקבות היכולת של המשחקים האחרונים הוחלט שגם מול אלבניה הנבחרת תשחק במערך של שלושה בלמים. הרצוג יפתח עם אותם 11 להוציא את דיא סבע שיפתח על חשבונו של בן שהר, שמתח אתמול את השריר, וההערכה היא שיחמיץ לפחות גם את המשחק הקרוב של הפועל באר שבע. טאווטחה ונאתכו שנפצעו יהיו כשירים.

במחצית ולמרות הטענות כלפי השופטים על הפנדל שנשרק, הרצוג שמר על רוגע בחדר ההלבשה ושוב דיבר על אמונה: "אנחנו נחזור למשחק אם נמשיך לשחק ככה". בסיום המשחק לא הרחיב האוסטרי במילים מעבר למחמאות על היכולת והגישה ובכלל עושה רושם שהוא שונה מהמאמנים שהיו עד עכשיו על הקווים. באימון המסכם לקח רק את עשרת השחקנים שפותחים לתרגול מצבים נייחים, בעוד היתר ערכו משחקונים של 5 על 2, דבר שגרם להרמת גבה מצד שחקני הספסל: "ואם ניכנס כמחליפים מן הראוי שנדע איפה לעמוד ואת מי לשמור", אמר אחד השחקנים.

רק בבוקר המשחק לקח מאמן השוערים, קלאוס לינדנברגר, את שלושת השוערים לשיחה בה הודיע שאריאל הרוש יפתח. "הצוות הזה הוא שונה. הרצוג לא עושה כמעט וידאו, כמעט שלא מדבר איתנו, הוא היה שחקן ויודע מה שחקנים פחות אוהבים".

יו"ר ההתאחדות החדש, שינו זוארץ, שנכח באצטדיון אליו הגיע אחרי הניצחון של הנבחרת הצעירה על אירלנד, נכנס לחדר ההלבשה ולחץ את ידי השחקנים ואמר להם שהוא גאה בהם. "מי שלא בא הפסיד, זו הכותרת מהערב הזה", אמרו אנשי ההתאחדות שספגו ביקורת על מחירי הכרטיסים הגבוהים. אולי בגלל זה ובשל הרצון להחזיר את הקהל למגרשים, יו"ר ההתאחדות כבר קיבל החלטה להפחית את מחירי הכרטיסים לקמפיין הבא באופן משמעותי.

אבל לא הכל ורוד. בהתאחדות לא אהבו שווילי רוטנשטיינר מיהר לעמדת המיקסזון לשוחח עם העיתונאים. "זה לא התפקיד שלו", אמר גורם. גם העיתונאים הופתעו נוכח העובדה שאחרי ההפסדים האחרונים לאלבניה וצפון אירלנד, המנהל הטכני התעלם מהתקשורת. 

בהיעדרו של ערן זהבי, ה-11 שפתחו ואלו שנכנסו שטפו את המגרש. בכל מקרה בנבחרת הודיעו שאם כוכב גוואנגז'ו יהיה כשיר הוא יזומן למשחקים בחודש הבא.

ניצחון על אלבניה בראשון בטרנר ישאיר את ישראל חזק בתמונה לקראת העלייה מהבית. בזכות הניצחון אתמול, ההערכה בהתאחדות היא שהאצטדיון הנוצץ בב"ש יהיה מלא וכבר הבוקר נרכשו למעלה מ-1,000 כרטיסים והבטיחו את מקומם 8,000 אוהדים.

אחרי התצוגה של אתמול ינסו בנבחרת להוריד את השחקנים לקרקע. כבר במלון אחרי המשחק ביקש המאמן לשכוח מהמשחק שהיה ולהתרכז במטרה הבאה. "אף אחד לא יזכור מה עשינו אתמול אם לא נוציא תוצאה טובה מול אלבניה", אמרו בנבחרת שתתאמן היום בחיפה באימון סגור לתקשורת ומחר תערוך אימון מסכם ומסיבת עיתונאים בטוטו טרנר.

ההתאחדות והנבחרת יערכו לפני המשחק מול אלבניה טקס הוקרה לאליניב ברדה. חלוץ הנבחרת לשעבר התייחס לטקס: "נבחרת ישראל הייתה ולעולם תהיה הפסגה עבור כל שחקן. חלמתי עליה כילד והייתה לי הזכות להגשים את החלום, ללבוש את המדים הלאומיים ולייצג את המדינה יחד עם חברים טובים ומוכשרים. אני שמח שהנבחרת מגיעה לטרנר ותהנה מהאווירה המדהימה בו ובהחלט נרגש מהמחווה לכבודי. לעולם אשאר אוהד של נבחרת ישראל״. 

יו״ר ההתאחדות, שינו זוארץ, אמר: ״הגעת נבחרת ישראל לבאר שבע ולאצטדיון טרנר הנפלא היא יום חג והזדמנות מצוינת לומר תודה לאליניב ברדה במקום שהוא ביתו. ברדה תרם רבות לנבחרת ישראל, לכדורגל שלנו, ואני בטוח שימשיך להיות דמות מובילה גם בעתיד״.