הרצוג: "נראה שהניצחון על סקוטלנד לא היה חד פעמי"

מאמן נבחרת ישראל ביקש מהשחקנים לשכוח מה-1:2 על הבריטים ולהתרכז באלבניה. רוטנשטיינר וחזן הכחישו התערבות מהיציע. העוזר: "קיבלתי ממנו הוראות? זה שקר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.10.18 - 07:06
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תצא היום (שבת) לבית מלון בבאר שבע אחרי האימון בכפר גלים, יממה לפני המשחק מול אלבניה במחזור השלישי של ליגת האומות. אנדי הרצוג לא שוחח עם השחקנים אתמול וצפוי לעשות זאת רק היום. באופן כללי, המאמן לא מרבה לדבר עם חניכיו, לא מרבה באסיפות וידאו ומעדיף להעניק לשחקנים כמה שיותר חופש מחוץ למגרש ועל הדשא, בניגוד למאמני הנבחרת האחרונים.

שינוי כפוי אחד צפוי בהרכב, כשאת בן שהר, שמתח את השריר האחורי ושוחרר מהנבחרת, יחליף דיא סבע. איתי שכטר, שזומן במקום חלוץ הפועל ב"ש, מגיע כגיבוי לסגל לאור הפציעה ממנה סובל תומר חמד (רגישות בשריר האחורי) ובכל מקרה, במקרה של חילוף, אלירן עטר יהיה זה שיקבל את הקרדיט, כמו שהיה במשחק האחרון מול הסקוטים.

ווילי רוטנשטיינר התייחס לטענות לפיהם היה שותף להחלטות תוך כדי המשחק ואמר: "לא היה ולא נברא. לא נתתי הוראות להרצוג" . עוזר המאמן, אלון חזן, שישב עם אוזניה על הספסל, הוסיף בנושא: "לא קיבלתי שום הוראה מהיציע. האוזניה מחוברת לפיזיותרפיסט שלנו. אם מישהו פצוע ואנחנו צריכים לקרוא למישהו במקומו או להבין מה מצבו, אז אני מקבל און-ליין דיווח ומעבירו למאמן".

בנבחרת ינסו להוריד את השחקנים לקרקע אחרי המשחק מול סקוטלנד, ניצחון שאחריו זכו כולם למחמאות והתקשורת, לא רק הישראלית, היללה את השחקנים והצוות. כבר אתמול הונחו השחקנים שהגיע לראיונות מול התקשורת לצנן את ההתלהבות ולדבר רק על חשיבות המשחק מול אלבניה, וכך יהיה גם במסיבת העיתונאים אליה יגיעו הרצוג והקפטן, ביברס נאתכו. "נוצרה פה הזדמנות. צריך להראות שלא היה ערב חד פעמי", אמר הרצוג אתמול.

אגב, בנבחרת החליטו שלא לפרסם בשלב זה את סרטון השירה של המאמן האוסטרי מול השחקנים בטענה כי עוד מוקדם לחגוג. אחרי ה-1:0 לאלבנים בחוץ, ולמרות משחק שהיה משקף יותר תוצאת תיקו, בצוות חוששים מהיריבה. בדיווחים שהגיעו לאנשי הנבחרת נאמר כי הפסד שלהם יגרום לפיטוריו של המאמן פאנוצ'י.

בעקבות היכולת מול סקוטלנד, ולמרות מחירי הכרטיסים הגבוהים, כ-9,000 אוהדים הבטיחו את הגעתם לאצטדיון וההערכה בהתאחדות שאצטדיון טרנר יהיה מלא. כפי שפורסם בערוץ הספורט, יו"ר ההתאחדות החדש, שינו זוארץ, כבר קיבל החלטה עקרונית שבקמפיין הקרוב יופחתו משמעותית מחירי הכרטיסים.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, שרן ייני, עמרי בן הרוש, איתן טיבי, טאלב טאווטחה, דור פרץ, בירם כיאל, ביברס נאתכו, דיא סבע, מואנס דאבור.