נקודה מעלייה: ישראל נוגעת בפלייאוף

הנבחרת במקום הראשון וזקוקה רק לתיקו בסקוטלנד כדי לעלות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.18 - 23:38
תחילת כתבה

אחרי הניצחון המרשים על סקוטלנד, הגיע גם ה-0:2 על אלבניה הערב (ראשון), שהקפיץ את נבחרת ישראל למקום הראשון בבית בליגת האומות. המפגש בין כריסטיאן פאנוצ'י ושחקניו לבין סקוטלנד יבהיר את התמונה, אבל בכל מקרה תיקו של ישראל בגלזגו יספיק כדי לעלות לחצי הגמר, שני משחקים מהכרטיס הנכסף ליורו 2020.

מצב הבית כרגע הוא כזה: ישראל ראשונה עם 6 נקודות ומאזן שערים 2:4, לעומת ה-2:3 של סקוטלנד, שמדורגת שנייה עם 3 נקודות. אלבניה אחרונה עם 3 נקודות ופיגור במאזן ראש בראש מול הסקוטים.

האלבנים חייבים לנצח בבית את סקוטלנד ב-17 בנובמבר כדי להישאר בתמונת העלייה. במצב כזה, הם ישתוו לישראל עם 6 נקודות, אבל הם יהיו חייבים ניצחון סקוטי על השחקנים של אנדי הרצוג. כל זה לא ישנה, כאמור, אם ב-20 בנובמבר הנבחרת תימנע מהפסד לסקוטלנד. הפלייאוף קרוב מתמיד. מעבר לכך, הנבחרת גם הבטיחה את ההישארות בדרג ג', מאחר שהיא לא תוכל לנשור למקום השלישי בעקבות היתרון בראש בראש מול אלבניה.

שימו לב כי ישנו סיכוי לא בדיוני, שבו סקוטלנד תפסיד 1:0 באלבניה ותנצח 1:2 את ישראל. במצב כזה יתקיים שוויון מוחלט בין ישראל לסקוטלנד ומה שיקבע הוא הפייר-פליי (כרטיסים). לישראל כרגע חמישה צהובים, לסקוטלנד ארבעה ומשחק חסר. במקרה של שוויון בכרטיסים, סקוטלנד תעלה על בסיס דירוג אופ"א.