נאתכו: שמים את האגו בצד, כיאל: ניצחנו בזכות הקהל

קפטן הנבחרת סיפר מה הסוד לניצחונות מול סקוטלנד ואלבניה: "מי שהסתכל על הספסל, הבין הכל. מצחיק שבאו להרצוג בטענות אחרי המשחק הראשון". דאבור: "אנחנו מחוברים"

תומר לוי
תומר לוי  15.10.18 - 09:03
תחילת כתבה

נבחרת ישראל הצליחה להתגבר אמש (ראשון) על האופוריה והעייפות אחרי הניצחון הקשה של סקוטלנד ולגבור 0:2 על אלבניה באצטדיון טרנר. כעת היא תלויה בעצמה במאבק על המקום בפלייאוף של ליגת האומות, כאשר תיקו, ובמקרים מסויימים גם הפסד מינימלי, עשוי להספיק לה בגלאזגו מול סקוטלנד.

"התחלנו משהו חדש ואנחנו מרגישים שיש אנרגיות ממש טובות", סיפר בירם כיאל, אחד המצטיינים בצמד המשחקים, "הפסדנו לאלבניה וכולם יצאו נגדנו, אבל ההרגשה הייתה טובה גם אז. הרצוג מעביר לנו את המסר כמו שצריך ונותן לנו את החופש לעשות את מה שאנחנו טובים בו. אני שמח בשביל הקהל שהאמין בנו. בזכותם ניצחנו את שני המשחקים האלה".

"תמיד יש עייפות, אבל האדרנלין והקהל נתן לנו אקסטרה. הגול של חמד העניק לנו אוויר בהתחלה. בסך הכל נתנו הופעה טובה שגרמה לאוהדים ליהנות וזה הכי חשוב. אנחנו מגובשים תחת הרצוג ואיתו לאורך כל הדרך. הוא מנסה להביא משהו חדש וזה דבר מבורך. המותג של הנבחרת ירד בשנים האחרונות וכולנו רצינו שינוי. צריך להישאר עם הרגליים על הקרקע. לא יהיה קל בסקוטלנד, אני מכיר אותם טוב ובבית הם הרבה יותר דומיננטיים מבחוץ".

קפטן הנבחרת, ביברס נאתכו, סיפר מה הסוד לשינוי הגישה בנבחרת: "מי שהסתכל על הספסל שלנו, הבין הכל. אני 10 שנים בנבחרת ומעולם לא הרגשתי ספסל כזה תומך, שמעודד ושמח ככה בשערים שלנו וזה מתחיל מזה. אני שמח שזה נראה ככה, רואים שהתבגרנו ואנחנו יודעים גם לשים את האגו בצד".

על הרצוג הוסיף קשר אולימפיאקוס: "אצלנו בארץ אוהבים לסכם דברים מוקדם, בטח כשהוא זר אז זה יותר קל. היה קצת מצחיק שבאו אליו בטענות אחרי ההפסד לאלבניה בגלל שבקושי הכרנו אותו ויצא לנו לעבוד איתנו רק 3 ימים לפני. בשני המשחקים האחרונים כן ראינו את טביעת האצבע שלו על הנבחרת. השיטה מתאימה לנו ורואים את זה על המגרש ואני מקווה שנמשיך להראות ככה".

מואנס דאבור אמנם לא כבש בשני המשחקים, אבל עבד קשה בלחץ על בלמי היריבה: "היינו מאוד נחושים. לא היה קל לשחקנ נגד נבחרת טובה תוך שלושה ימים, אבל ניצחנו ניצחון סופר חשוב. רואים שכולם עובדים אחד בשביל השני וזה הכי חשוב. אנחנו מודעים לזה שאנחנו במצב מצוין ויש לנו ביטחון שאנחנו יכולים לעשות את זה. אסור לחשוב על יותר מידי על ההגנה בסקוטלנד, צריך לבוא לשחק שם כמו שאנחנו יודעים ולקחת את הנקודות".

על התרומה של הנציגים מהמגזר להצלחה אמר דאבור: "כולנו נבחרת אחת, לא משנה אם שחקנים מהמגזר או לא. אנחנו מחוברים מאוד והכי חשוב שנמשיך בגישה הזאת". לסיום, פירגן החלוץ להרצוג: "הוא התעקש על השיטה ולא שמע יותר מידי רעשי רקע מסביב. זה מראה שיש לו ביטחון גדול וזה מה שהוא מעביר לנו".

המנהל המקצועי, ווילי רוטנשטיינר, סיכם: "אני מרוצה משני המשחקים הללו, אבל זה לא יותר משני ניצחונות. לא יותר. אנחנו הופכים להיות חבורה עם רוח קבוצתית, וזה משהו שהאוהדים יכולים לראות על המגרש. אני לא מאמין שהמנטליות פה לא טובה. פגשתי הרבה אנשים עם אישיות טובה. יש פה שחקנים עם מוטיבציה".