זהבי צפוי להחליף את חמד בסקוטלנד. שהר: "תלוי בנו"

הנבחרת בעיצומן של ההכנות למפגש הגורלי בשלישי אנדי הרצוג ימשיך עם מערך 3 הבלמים ושוקל לפתוח עם מרבית השחקנים ששיחקו בשני הניצחונות האחרונים. דאבור: "כיף שיש טירוף סביבנו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.11.18 - 18:00

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

נבחרת ישראל ממשיכה להתכונן לקראת המפגש הגורלי מול סקוטלנד שייערך ביום שלישי (21:45). השחקנים של אנדי הרצוג יתמודדו ביום חמישי מול גואטמלה להכנה אחרונה בהחלט לפני שיצאו למשחק החוץ במסגרת ליגת האומות. אלמוג כהן ותומר חמד לא יתאמנו הערב בשל פציעה. ערן זהבי צפוי לפתוח בחוד על חשבונו של חלוץ ק.פ.ר בהאמפדן פארק.

לקראת המשחק מול גואטמלה, הרצוג ימשיך עם מערך שלושת הבלמים, כשבניגוד להערכות הראשונות על הרכב משני לחלוטין, לא מן הנמנע שהמאמן האוסטרי ישלב שחקנים בכירים, כך שמרבית ההרכב ששיחק בניצחונות על אלבניה וסקוטלנד ימשיך.

לפני אימון הערב, בן שהר אמר: "שני הניצחונות שעשינו נתנו לנו אופטימיות לקראת ההמשך. זה משחק הכנה טוב, אבל סקוטלנד זו גולת הכותרת ואנחנו רוצים לבוא עם כל הכוח. רוצים לנצח את המשחק. הנבחרות הבריטיות ידועות בכך שהן מביאות קהל, זה אצטדיון ביתי. נראה סקוטלנד אחרת ממה שראינו פה ואנחנו מודעים לכך. אנחנו נבחרת מצוינת שהראתה את היכולות. נצטרך לעבוד מאוד קשה".

החלוץ התייחס להכנות של הצוות: "ההכנה היא אותו הדבר. המאמן ישב איתנו היום, הראה את הדברים. אני שמח שזה סוף סוף תלוי בנו. אנחנו רוצים לבוא ולהראות שיש לנו אופי. פחות דיבורים ויותר מעשים. לחץ תמיד יש, כשחקנים אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם זה. חשוב לנו להיראות טוב כבר ביום חמישי. בכדורגל תמיד יש עליות וירידות. הגיע הזמן שבאמת נגיע עם ראש מורם. יש פה שחקנים עם יכולות. אנחנו צריכים לעשות את העבודה בשבוע הבא. אנחינו מתכוננים טוב ונקווה לעשות את זה".

על המצב בדרום הוסיף חלוץ הפועל ב"ש: "כולנו עם אנשי הדרום, אני כבר כמה שנים גר שם. זה לא קל וצריכים לדעת להתמודד עם הדברים האלה. אנחנו רוצים לעשות את המקסימום עבור כולם".

גם מואנס דאבור דיבר לפני האימון: "אני לא רוצה להיכנס לפוליטיקה. אנחנו פה בשביל מטרה אחת והיא לשחק כדורגל. אני מאחל שקט לכולם, זה הכי חשוב. בסופו של דבר אף אחד לא שמח מהמצב".

על ההכנות למשחק ההכנה אמר: "אני לא יודע הרבה על גואטמלה. אנחנו מכבדים אותם, יהיה משחק טוב בשבילנו. יש לנו זמן להכין את עצמנו והעייפות היא לא פקטור. אני משחק כל חמישי וראשון. נצטרך לבוא מוכנים". 

חלוץ זלצבורג דיבר על היריבה ביום שלישי: "יהיה סיפור אחר לגמרי ממה שהיה בארץ. נצטרך לעשות את העבודה כמו שצריך, לתת יותר מהמקסימום. הרבה זמן לא חווינו דבר כזה, כיף גדול שיש טירוף סביב הנבחרת. נצטרך לתת 120 אחוז. כל משחק חוץ הוא קשה, יש להם קהל טוב. בשביל רגעים כאלה משחקים כדורגל. כיף גדול לשחק מול אצטדיונים מלאים".

על שיתוף הפעולה עם זהבי הוסיף: "תמיד היה שילוב טוב עם ערן. אני מבין אותו והוא מבין אותי. נראנו טוב גם עם תומר. כולנו בשביל מטרה אחת והיא להעפיל לפלייאוף. אני מקווה שיהיו גולים, לא משנה מי ישחק. תמיד אהבתי לבוא לנבחרת. אני שמח מאוד להיות פה".