סולומון: "הסכומים היום לא הגיוניים"

צפו בקשר מדבר על המעבר לשחטאר: "מועדון מהטופ העולמי"

תומר לוי
תומר לוי  22.01.19 - 14:54

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

לפני כ-10 ימים מנור סולומון השלים את המעבר הענק לשחטאר דונייצק. הענקית מאוקראינה שילמה 6 מיליון יורו עבור הכישרון הישראלי, שחתם לחמש שנים וינסה להצדיק את המחיר ששולם עבורו ואת הציפיות הגבוהות שיש ממנו. הקשר הגיע היום (שלישי) לבית הנבחרות של נבחרת ישראל ודיבר על עסקת חייו.

"זה מרגש, זה צעד גדול בשבילי", אמר סולומון. "אני עוזב את הארץ וזה יהיה קצת מוזר וקשה להתרגל. אני עובר מועדון גדול, מקום שאוכל ללמוד ולהתפתח. אני מחכה לזה כבר. בהתחלה כששמענו על שחטאר לא כל כך הבנו ואמרנו 'מה אוקראינה עכשיו'. לא ידענו איך להגיב, ואז כשהתחלנו לבחון על הקבוצה הבנו שמדובר במועדון ענק. הכרתי את המועדון, אבל כשבוחנים לעומק מבינים כמה הוא גדול. נכון, הליגה לא אחת הגדולות בעולם, אבל המועדון כן מהטופ. הם משתתפים בליגת האלופות או הליגה האירופית בכל שנה. זה מקום באמת מטורף שאני יכול להתפתח בו והחלטנו ללכת עליו".

"יש ממני ציפיות כבר מהרגע שעליתי לבוגרים", המשיך היהלום הצעיר. "זרקו סכומים, אבל אני מנסה לא להתייחס. זה לא כל כך מעניין. הסכום גדול, הסכומים היום מטורפים ולא הגיוניים. אני מנסה פחות להתייחס ויותר לזה שאני עובר, ונחתם וסגור. אני רוצה להגיע ליעד ולעשות את הכי טוב שלי".

סולומון הסביר את קבלת ההחלטות בדרך לחתימה: "התייעצנו עם המשפחה, עם סוכנים ואנשי כדורגל. הרוב הגדול אומר שזה צעד מצוין, מקום שאתה יכול להראות את עצמך. כל האימונים ומה שמסביב, הרמה ושחקנים שמשחקים בנבחרת ברזיל ואוקראינה. רמה מטורפת. אני בטוח שרק מזה אשתפר ואהיה הרבה יותר טוב, מה גם שאני רק בן 19. תהיה במה טובה להראות את מה שאני יודע. אוכל להתקדם משם".

הקשר התייחס לקשיים שעלולים לצוץ: "קור? הייתי שם וזה קור שונה מהארץ. כשאתה שם זה לא הכי נורא בעולם, לכל מקום שאתה נכנס אתה יכול ללכת עם קצר ומאוד חם. גם בחוץ הקור יבש ולא נורא. יש פגרה ארוכה בחורף, מאמין שאם הברזילאים התרגלו גם אני יכול. לגבי השפה, הצוות פורטוגלי ברובו וכולם יודעים אנגלית. אנסה ללמוד רוסית ופורטוגזית".

לסיכום, סולומון דיבר על תפקידו העתידי בנבחרת ישראל: "אני לא הולך להוביל את הנבחרת. אני עוד שחקן ובא לעזור. מה שיתנו לי אנסה להוכיח שאני מספיק טוב, זה כבוד להיות פה ואני מקווה לשחק כמה שיותר".