רוטנשטיינר בונה "נבחרת מחוננים". לוי או עטר יאמנו

לראשונה בכדורגל הישראלי: תיבנה נבחרת עד גיל 23 שתורכב משחקנים בעלי פוטנציאל לבוגרים, בהתאחדות נתנו אור ירוק. הקבוצות יידרשו לשת"פ, אחד משחקני העבר ימונה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.03.19 - 12:00
תחילת כתבה

חשיפת ערוץ הספורט: המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, ווילי רוטנשטיינר, הצליח להשיג מימון ואת אישור ההתאחדות לכדורגל להקים נבחרת מחוננים. מדובר בנבחרת עד גיל 23, שתורכב משחקנים שמיועדים לשחק בנבחרת הבוגרת, אך טרם נכללו בסגל והיא תקיים גם משחקים לא רשמיים. האימונים יתקיימו בשפיים ובהם ייקחו חלק שחקנים כישרוניים שיעבדו איתם לאורך כל השנה, במקביל לאימונים בקבוצות.

רוטנשטיינר נועד בנושא עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, וקיבל ממנו אור ירוק לביצוע התכנית. האוסטרי כבר נפגש עם שחקני עבר כדוגמת רוני לוי וראובן עטר ואחד מהשניים עשוי לקבל את המינוי. מדובר במשרה מלאה עבור המאמן שייחשב כעובד ההתאחדות לכדורגל.

לרוטנשטיינר חשוב שיהיה מדובר בשחקן עבר גדול, כזה שרשם הופעות בנבחרת ישראל, אבל מצד שני גם מאמן שכבר זכה בתארים במהלך הקריירה שלו, עבד עם שחקנים צעירים וקידם אותם. חזן היה זה שהמליץ על לוי ועטר, איתם כבר קיימו פגישות בהתאחדות.

המנהל המקצועי הסביר שמהלך כזה יוביל לשינוי בגישה אצל הקבוצות, יחזק עוד יותר את המעמד של השחקן הישראלי ויאפשר לשחקנים להיות מוכנים יותר לשיטה והמערך של הנבחרת הבוגרת, אם וכאשר יקבלו זימון. לוי, שהיה מיועד לאמן את הנבחרת הצעירה וסירב, נמצא כרגע ללא עבודה, כמו גם ראובן עטר שפוטר מהקבוצה האחרונה בה אימן, מ.ס אשדוד.

הדפס