"עטר לא מתאים לתכנית המשחק של הנבחרת"

אלון חזן, עוזר המאמן של הרצוג, בראיון ל-5 באוויר: "גם מי שלא משחק קבוע, יכול להגיע בשיא"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.03.19 - 14:36
תחילת כתבה

רגע לפני שנבחרת ישראל פותחת את קמפיין מוקדמות יורו 2020 עם ציפיות גדולות, עוזר המאמן אלון חזן דיבר היום (חמישי) בתכנית הרדיו "חמש באוויר" וסיפר על השלמת ההכנות, השיקולים מאחורי בחירת הסגל והשאיפות החדשות.

  • בחמישי הבא: ישראל פותחת את קמפיין מוק' היורו מול סלובניה

"בקמפיין הקודם התחלנו עם מספר שחקנים והרצון הוא לשמר את הסגל הקודם, אבל שחקן שלא שיחק בצורה רצופה יצטרך להביא אקסטרה מעצמו כדי להיות בכושר וביכולת טובה כמו השאר", אמר חזן והסביר: "לא בהכרח כל מי שמשחק באירופה יקבל זימון. אנחנו נמצאים לקראת הישורת האחרונה של העונה, כך שגם אם שחקן מסויים לא שיחק בתקופה האחרונה, הוא עדיין יכול להגיע בכושר שיא לנבחרת. יש מכלול של אנשים, ובראשם המאמן, שקובעים מי יפתח בהרכב".

על השמות המפתיעים יחסית שנותרו מחוץ לסגל כמו אלירן עטר אמר חזן: "המאמן החליט שיש שחקנים שהוא מעדיף לרוץ איתם ולא עם אלירן עטר. הוא היה מספיק כן כדי לומר את זה - אלירן עטר שחקן מצוין, אבל הוא לא מתאים כרגע לתוכנית משחק. יש לנו שיטה ודברים טובים קורים, אז אנחנו ממשיכים איתה. אם בהמשך הקמפיין נצטרך את עטר, כמובן שנזמן אותו, וכמוהו שחקנים טובים נוספים שלא נמצאים בסגל".

חזן נשאל על סוגיית השוערים והבחירה בהם: "אנחנו עובדים עם מאמן שוערים אוסטרי והוא רואה את אריאל הרוש כאחד השוערים הטובים שיש והוא חושב עליו רק דברים טובים. אנחנו נבדוק את כל מי שיגיע ובימים הקרובים נחליט מי יפתח בשער. כולנו מביעים דעה, אבל בסופו של דבר רק המאמן הראשי מקבל את ההחלטה".

על זימונו של עמרי בן הרוש בהגנה: "בן הרוש עדיין משחק בבלגיה ולאורך 90 דקות. הרצוג בדק בעניין שלו והחליט שהוא רוצה אותו אחרי שהצליח מאוד בקמפיין האחרון. המאמן רוצה לבנות משהו שהוא מכיר וגם אם שחקנים נמצאים בתקופה פחות טובה, הוא רוצה לתת להם הזדמנות. אחד השיקולים בהגנה היה להשתמש בניר ביטון כבלם והוא יכול לשחק בשתי עמדות".

ליגיונר נוסף שכמעט שלא משחק העונה הוא טאלב טוואטחה, אבל הוא בכל זאת נכלל בסגל. "היה חשוב לנו לדעת מה קורה איתו", הסביר חזן את ההחלטה. "הוא מתאמן ברמה הכי גבוהה, אבל צריך להוכיח שהוא לא מגיע רק כדי להעביר את הזמן, אלא כי הוא רוצה להיות בנבחרת ישראל. הוא יצטרך להיות מספיק חכם כשהוא לא משחק על בסיס קבוע. יש לנו סגל די רחב עם שחקנים שיכולים לשחק במספר עמדות".

ומה הוא חושב על ערן זהבי? "אני חושב שבקמפיין האחרון הוא יצר מצבים עבור החברים שלו, הוא ויתר ולא שיחק עם אגו. ערן נותן 120 אחוז באימונים ומשקיע כמה שאפשר".

חזן סיפר ממה ישראל הכי חוששת לקראת המשחק הראשון מול סלובניה ביום חמישי הבא בסמי עופר: "הנקודה הכי חזקה  של סלובניה היא מרכז השדה. חשוב מאד שבמשחק הביתי הראשון שלנו נהיה מרוכזים ונשחק ברמות הכי גבוהות, לגרום להם לעשות טעויות ולגרום לנו להצליח בגדול".

הדפס