הרצוג: "נצטרך להיראות הרבה יותר טוב מול אוסטריה"

מאמן הנבחרת הודה: "הנקודה טובה. כולם ראו שסלובניה חזקה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.03.19 - 23:53
תחילת כתבה

נבחרת ישראל יצאה ממשחק הפתיחה של מוקדמות יורו 2020 בתחושות מעורבות, אחרי שנפרדה ב-1:1 מנבחרת סלובניה בסמי עופר. אז נכון, האורחת הייתה מסוכנת יותר וגם כבשה ראשונה, אבל חניכיו של אנדי הרצוג הצליחו לחזור ואם תרצו גם גילו אופי בדרך לנקודה הראשונה של ישראל בקמפיין.

המאמן האוסטרי בחר לשמור על ההרכב שהפסיד לסקוטלנד במשחק המכריע של ליגת האומות וגם דבק באותו מערך בשיטת שלושת הבלמים, אבל ישראל נראתה מנומנמת, לפחות במחצית הראשונה, ואיפשרה לסלובנים להשתלט על המשחק. במחצית השניה, לעומת זאת, כבר הגיעו דקות מעודדות בהרבה, אבל זה לא הספיק ליותר מחלוקת נקודות.

"במחצית הראשונה לא היינו מוכנים", הודה הרצוג בסיום. "לא יודע מה הסיבה, אבל המחצית השניה הייתה טובה יותר. רציתי לראות תגובה מהשחקנים, שנניע את הכדור. אני חושב שכולם ראו עד כמה סלובניה טובה, הם ייצרו הרבה מצבים והיו יותר קרובים מאיתנו לנצח במשחק".

על השינויים שביצע במטרה להשיג את הניצחון בסופו של דבר: "רציתי שחקנים צעירים באגפים ולנצל את המהירות שלהם, אבל אני חשוב שבסופו של דבר הנקודה הזו טובה לנו".

במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק הוסיף הרצוג: "יש להם את יוסיפ איליצ'יץ' שהוא מאוד מסוכן. יכולנו להפסיד במשחק, אבל השער שספגנו לא היה הכרחי. נצטרך להופיע הרבה יותר טוב למשחק הבא. מדוע לא הכנסתי את תומר חמד או דיא סבע? בסוף המשחק הם תמיד יוצרים הזדמנויות, אבל לא הייתה לי האפשרות".

"אחד המפתחות שדיברנו עליהם היה שנזוז בלי הכדור. רצינו ללכת קדימה, אבל שחקנים היו צריכים לעשות עבודה טובה יותר ביצירת מקומות פנויים לרוץ אליהם. יש לנו הרבה שחקנים עם אוריינטציה התקפית כמו אלי דסה, בירם כיאל וטאלב טוואטחה עם, אבל הדרך בה הנענו את הכדור במחצית הראשונה היה בלתי מתקבל על הדעת".

הדפס