זהבי: "הקהל נתן לי אהבה, שמח שהחזרתי לו"

כובש השער לנבחרת ישראל: "יכולים להיות מאוכזבים מתיקו"

תומר לוי
תומר לוי  21.03.19 - 23:45
תחילת כתבה

ישראל פתחה הערב (חמישי) את קמפיין מוקדמות היורו ב-1:1 ביתי מול סלובניה. המחצית הראשונה הייתה חלשה והסתיימה ללא שערים, אך במחצית השנייה שתי הנבחרות העלו את רמתן והצליחו למצוא את השער. אנדראז' שפוראר כבש ראשון, ערן זהבי השווה והציל נקודה לנבחרת של אנדי הרצוג שנמצאת עם הפנים לראשון ולקרב הביתי מול אוסטריה.

"אני חושב שאנחנו יכולים להיות מאוכזבים מתיקו. זה היה משחק בית שלנו ורצינו לנצח. ראינו היום סלובניה מצוינת ואיכותית שעשו לנו חיים קשים. נקודה חיובית היתה שלא הפסקנו להילחם לשנייה. יכולנו להבקיע את ולעשות 1:2 כי היו רגעים של טירוף אחרי השער. אבל התיקו משקף".

"רצינו לכבוש אבל לפעמים כשאתה עם הגב לקיר אין ברירה אלא להגן", אמר ערן זהבי כובש שער השוויון, "בואו נהיה מציאותיים, סלובניה לא פייבוריטים מול אוסטריה ופולין. יצאנו תיקו, נקודה אחת, מקווה שהקהל יבוא לתמוך בנו בראשון ואנחנו כבר מסתכלים קדימה".

זהבי הוסיף: "אני רוצה להודות לקהל שהיה מצויין כלפי הנבחרת ולא רק אליי. גם ברגעים הפחות טובים שלנו תמכו. לא היה לי לרגע ספק שלא ישרקו לי בוז, אולי במקום אפל בראש היתה כזאת מחשבה, אבל הצליח לנקות אותה. הם נתנו לי אהבה, שמח שהחזרתי עם שער".

על השילוב בחוד עם דאבור אמר זהבי: "בסך הכל שיחקתי בתפקיד הטבעי שלי. החלוקה בינינו הייתה שאני הלכתי יותר אחורה לקבל כדורים, והוא הציק לבלמים".

לואי טאהא, בלם הנבחרת, הגיב בסוף המשחק: "אנחנו יוצאים עם נקודה מהמשחק הזה,  ואנחנו צריכים לנצח את המשחר הבא אם אנחנו רוצים להתחרות על המקומות הראשונים. הגענו לכמה מצבים טובים במהלך המשחק, ובגלל חוסר ריכוז ספגנו. אולי זה טוב שהיינו בפיגור וחזרנו, כי בעבר היינו מפסידים משחקים דומים. ננוח יום יומיים ונתכונן לאוסטריה".

נאתכו, שהוחלף בגלל פציעה, הרגיע לאחר המשחק ואמר: "אני בסדר גמור. הייתי עייף קצת, והמאמן העדיף שאצא לקראת הסוף, כדי שמצב הפציעה לא יחמיר". על המשחק אמר הקפטן: "הם הביכו אותנו בתחילת המשחק, אך השתפרנו ובמחצית השנייה ידענו לחזור למשחק במהירות אחרי הגול שלהם. אני לא מאוכזב מהתוצאה".

הדפס