טוואטחה ייעדר מסגל הנבחרת מול אוסטריה

חבשי או גרשון יפתחו. אלמוג כהן ודור פרץ תורגלו לסרוגין

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.03.19 - 11:57
תחילת כתבה

נבחרת ישראל משלימה את ההכנות לקראת המשחק השני במסגרת מוקדמות יורו 2020 הערב (ראשון, 19:00) מול אוסטריה וקיימה הבוקר אימון קל, לאחריו יצאה ההודעה הרשמית: טאלב טוואטחה לא עבר את מבחן הכשירות ולא ייכלל בסגל מול אוסטריה. עמרי בן הרוש ככל הנראה יוסט לעמדת המגן ואז אחד מבין השניים - רמי גרשון או אעיד חבשי יפתח במרכז ההגנה לצד לואי טאהא ושרן ייני. ייתכן שינוי נוסף מה-11 מול סלובניה, כאשר אלמוג כהן תורגל על חשבון דור פרץ.

  • הערב ב-19:00: נבחרת ישראל מול אוסטריה במוק' היורו

בתדריך הווידאו שערך המאמן לשחקנים הוא כעס על היכולת במחצית הראשונה מול סלובניה. הרצוג הקרין לשחקנים קטעים בהם הם נראים רחוקים אחד מהשני, לא מגיעים ראשונים לכל כדור ומבולבלים כשהוא אצלם. מהצד השני, החמיא המאמן לשחקנים על התקפות נכונות יותר במחצית השנייה. "הוכחנו אופי ולא הפסדנו אחרי שספגנו, זה מראה לי שאתם רוצים ללמוד", אמר הרצוג לחניכיו.

הווידאו השני שהקרין עסק במשחק של אוסטריה מול פולין. המאמן הלאומי ביקש להימנע מעבירות מיותרות והזהיר מפני הפיזיות והגובה של שחקני היריבה. "על כל טעות נשלם ביוקר. זה משחק הרבה יותר קשה ממה שהיה לנו מול סלובניה", הצהיר הרצוג, "אני מכיר את התחושות שם. הם באים עם הגב אל הקיר ויש אכזבה גדולה אחרי ההפסד לפולין, כך שהם ירצו לנצח בכל מחיר".

שני יושבי הראש של ההתאחדויות נכחו אתמול באימונים המסכמים. מצד אחד שינו זוארץ ומצד שני ליאו ווינדטנר שהחליט לא להמשיך את ההתקשרות עם ווילי רוטנשטיינר. "היו גורמים בתוך ההנהלה שלא רצו אותו", אמר ווינדטנר לערוץ הספורט, "אני מבין את הרצון הרב של ווילי לנצח אותנו". בהתאחדות האוסטרית כעסו מאוד על ההפסד הביתי לפולין וכל תוצאה חוץ מלבד ניצחון מחר תגרום לכאוס גדול בנבחרת.

למעלה מ-20 עיתונאים הגיעו עם המשלחת האוסטרית וכמובן שרוב השאלות היו קשורות לקבלתו של אנדי הרצוג ותחושות השחקנים לגביו. בעוד שאת רוטנשטיינר התקשורת האוסטרית פחות אוהבת ומכבדת, את הרצוג הרוב מעריצים ומשוכנעים שיבוא יום וימצא את עצמו מאמן באחת הקבוצות הגדולות במדינתו, או אולי אפילו בנבחרת הבוגרת, על אף שבשנים האחרונות רוב המאמנים הלאומיים לא היו מקומיים.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, שרן ייני, לואי טאהא, עאיד חבשי (רמי גרשון), עמרי בן הרוש, דור פרץ (אלמוג כהן), בירם כיאל, ביברס נאתכו, ערן זהבי ומונס דאבור.

הדפס