דאבור: יהיה לי כיף לחזור עכשיו לאוסטריה

צפו בחגיגות של הנבחרת. כיאל: "זהבי? צריך לפרגן לכולם". רה"מ נתניהו לכוכב: "שלושער זה ענק"

תומר לוי
תומר לוי  24.03.19 - 21:57
תחילת כתבה

ערן זהבי כיכב, אבל גם לשאר שחקני נבחרת ישראל היה חלק בלתי נפרד בהופעת הענק וה-2:4 על אוסטריה במוקדמות יורו 2020. הם חגגו בחדר ההלבשה את הניצחון המדהים ולאחר מכן התפנו כדי לדבר ולסכם אותו.

 • ראש הממשלה: שלושער לזהבי ב-2:4 של ישראל על אוסטריה
 • "זריקת הסרט? הדבר הכי טוב שקרה לנבחרת"
 • הרצוג: "זהבי? לא ציפיתי לזה, אין מילים"
 • אושר ושמחה בכחול לבן: שלמה שרף על הערב הגדול של הנבחרת
 • זהבי 10 ומה עם הרצוג? ציוני הניצחון הענק
 • הרשת חוגגת: "זהבי? מועמד לראשות הממשלה"
 • באירופה התלהבו מהנבחרת: "הרצוג הביך את אוסטריה", "זהבי הגדול"
 • האקורד הראשון בדרך ליורו? ענו על הסקרים
 • מעל כולם: הופעות היחיד הגדולות בנבחרת
 • חגיגה בכחול לבן: אלבום ניצחון הנבחרת
 • אוהב את חיפה: המספרים של ערן זהבי
 • אחרי המשחק, ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר כדי לברך את ערן זהבי: "שלושער, זה ענק. זה פשוט פשוט ענק. הבאתם ניצחון ענק למדינת ישראל. הישג אישי של כל אחד ואחד מכם וזה גם הישג לאומי. הבאתם אותנו לרמה עולמית. כל הכבוד לכם. סימן טוב לבאות וכל הכבוד לכם - ממש זהב".

  "בואו נפרגן לנבחרת ול-14 השחקנים ששיחקו ואלו שלא, בוא נפרגן לקהל שהגיע ותמך. הייתה אוירה מאוד טובה", הכריז בירם כיאל, שנשאל על ההצגה של זהבי. "הוא היה הזהב של הנבחרת, אבל כל השחקנים נתנו הכל. זה היה ניצחון מאוד חשוב, הצלחנו להביא שלוש נקודות ולהראות שאנחנו נבחרת שיודעת להתגונן וגם לצאת קדימה. יכולנו לכבוש עוד, אבל אני יותר שמח מזה שהראינו אופי וחזרנו מ-1:0. אנחנו נבחרת חזקה".

  "וואו. זהבי נתן שואו ענק כמו שאמרתי, אבל זאת הנבחרת ניצחה, עם לואיי טאהא, אריאל הרוש, ביברס נאתכו ומואנס דאבור. הנבחרת שיחקה כיחידה, כל אחד עשה את הטוב ביותר ושמח שניצחנו".

  "שיחקתי היום יותר קדימה וזה לא עבד כשניסינו לסגור אותם, אבל גם ברגעים שאתה לא משחק טוב צריך לדעת לשמור על התוצאה", המשיך כיאל. "ארבע נקודות משני משחקים בבית? אני חושב שעשינו את העבודה. אנחנו צריכים להיות גאים בעצמנו ולהישאר על הקרקע".

  צפו בברכה של נתניהו >>>

  "יהיה לי כיף מאוד לחזור לאוסטריה בחמישי", התלוצץ מואנס דאבור. "יהיה לי שבוע לצחוק עם השחקנים של זלצבורג על המשחק. כולם פירגנו והופתעו כמה אנחנו טובים. לא האמינו שנעשה משחק כזה. צריכים להמשיך בדרך שהתחלנו כולם רואים ונהנים ובעזרת השם נמשיך הלאה ואולי נגשים את החלום בסופו של דבר".

  דאבור החמיא גם לערן זהבי: "אני שמח בשבילו. אנחנו אוהבים אחד את השני ומפרגנים אחד לשני. הצלחה של ערן זו הצלחה שלי ושל כל הנבחרת. כולם יודעים כמה הוא חשוב לנבחרת. מגיע באמת כל הכבוד לכל השחקנים ולצוות".

  "היה משחק הקרבה טוב מאוד של הנבחרת כולה. הרבה מזה שייך לערן, אין ספק, אבל יש פה נבחרת שלמה שבאה להוכיח ולתת מעצמה", אמר דור פרץ. "שחקן תמיד מגיע לנצח ולעשות את זה, לתת הכל להוכיח שאנחנו שווים לנצח והיום זה קרה. התוצאות מראות שאנחנו לא נשברים. יודעים שאנחנו שווים".

  "לצערי לא זוכרים את התקופה הטובה שלי", אמר אריאל הרוש שהצטיין וטען: "האם הייתי מקבל זימון ממאמן ישראלי בכושר הנוכחי? לא פייר להכליל, יכול להיות שלא היו נותנים לי, אבל אם כן הייתי לוחץ להם את היד ואומר תודה. אמרתי לאנדי הרצוג שאחזיר לו ובגדול ושמח שככה היה".

  שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב הגיעה לחדר ההלבשה על מנת לברך את השחקנים. אגב, דור מיכה, שלא שותף בשני המשחקים, היה הראשון לצאת, ממש כמה דקות לאחר סיום המשחק.

  צפו ברגב חוגגת עם השחקנים >>>