רוטנשטיינר יבקש להשאיר את הרצוג לשנתיים נוספות

אופוריה בנבחרת ישראל לאחר הניצחון הגדול על אוסטריה: המאמן זכה למחמאות, המנהל הטכני ידרוש שיאריך חוזהו. לפני המשחקים מול לטביה ופולין, ייערך מחנה אימון באירופה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.03.19 - 06:54
תחילת כתבה

אופוריה - אין דרך אחרת להגדיר את התחושות בחדר ההלבשה של נבחרת ישראל אחרי ה-2:4 האדיר אתמול (ראשון) באצטדיון סמי עופר על נבחרת אוסטריה. מאז ה-0:5 על אותה אוסטריה ב-1999, בהתאחדות לא זוכרים נבחרת כל כך דומיננטית בדקות רבות במשחק, בו היינו חייבים לנצח כדי להשאיר לעצמנו תקוות בקמפיין מוקדמות יורו 2020. לאתר "ערוץ הספורט" נודע שעל אף שמדובר רק במשחק שני בקמפיין, המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר, שחוזהו הוארך בשנתיים, יבקש להאריך את חוזהו של אנדי הרצוג בתקופה דומה.

אחרי הביקורות שהוטחו בשחקנים בסיום המשחק מול סלובניה, שחקני הנבחרת שרו בחדר ההלבשה שירי ישראל ופורים, כשעל המקהלה מנצחים אריאל הרוש ואלמוג כהן כשהיתר שפכו מים אחד על השני. "ביכולת הזו נעלה ליורו", אמרו בהתאחדות לכדורגל.

הרצוג היה ער לביקורת על המשחק האנמי וההגנתי של הנבחרת, אבל בחר שלא לשנות את השיטה וגם על כך קיבל מחמאות. גם אחרי השער שספגה הנבחרת הוא לא נלחץ ובחר לעודד את השחקנים אחרי הטעות במרכז ההגנה שהובילה לשער היתרון של האוסטרים.

הפרצופים הכי שמחים באצטדיון היו כמובן של הרצוג שלא יכול היה להוריד את החיוך אחרי שניצח את הנבחרת בה רשם 103 הופעות כשחקן ולא קיבל הזדמנות לאמן במדינתו. ערן זהבי שכיכב עם משחק מושלם ושלושער, ואריאל הרוש שאף אחד חוץ מהרצוג לא רצה לתת לו צ'אנס, והציל את הנבחרת מספיגת שני שערים במצב של 1:1 היו בעננים. ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לזהבי מארה"ב ובירך אותו ואת השחקנים. דור מיכה ודיא סבע היו מאוכזבים שלא שותפו.

התחושה במשלחת היא שזהבי, שזרק בסמי עופר את סרט הקפטן, סוף סוף הביא את האיכויות שלו למשחק בינלאומי. "סופרסטאר. אני לא מבין איך הוא לא משחק בליגה בכירה" אמר המאמן האוסטרי, פרנקו פודה בסיום. במסדרון חדר ההלבשה אמר המאמן האוסטרי לחלוץ: "הרגת אותנו". זהבי עלה למקום ה-16 בכובשי השערים של ישראל בכל הזמנים ועקף את רוני רוזנטל שהגיע אתמול לאצטדיון. העיתונאים האוסטרים החמיאו לאנדי הרצוג ושחקני נבחרת ישראל קפצו עליו בחדר ההלבשה: "הניצחון הזה מוקדש לך". הרוש ניגש להרצוג ואמר לו: "תודה שהאמנת בי. אמרתי לך שאני לא אאכזב ואני חייב להודות לכם על האמון".

עד כמה הנבחרת מגובשת יעיד הסיפור הבא. בשל מותה של אימו של אלמוג כהן, הקשר ביקש שיתקיימו שלוש תפילות במלון הנבחרת כדי שיוכל להגיד קדיש. לפני המשחק התפללו השחקנים כשלאחת התפילות אפילו הגיע שרן ייני שאינו בין המאמינים. "זה מראה כמה הנבחרת הזו חזקה ממה שהיה פעם", אמרו במשלחת.

אחרי הניצחון, רוטנשטיינר ביקש משינו זוארץ להישאר בתפקידו. יו"ר שהיה בחדר ההלבשה ונכח כמעט בכל התמונות שצולמו במהלך החגיגות, לא הגיב אך יהיה ניסיון להשאירו.

כ-16 אלף אוהדים הגיעו אתמול למגרש. כחלק מהקמפיין להביא יותר אוהדים התבקשו השחקנים לעלות לרשתות החברתיות קריאה לקהל ומסתבר שזה עזר. האווירה היתה פחות מנומנמת ובדקות רבות הקהל דחף. כעת, הראש של הרצוג לקראת יוני לשני משחקי החוץ בלטביה ובפולין. מסקנות אין אבל בקשות יש. עם שריקת הסיום ביקש הרצוג לצאת למחנה אימונים באירופה לפני המפגשים הבאים. בהתאחדות צפויים לקבל את בקשתו.