"הגזענות ברשת לא תשפיע על כיאל ונאתכו?"

טורק נגד הביקורת על דאבור. סואן: אין תחליף ולכן כועסים

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.19 - 14:28
תחילת כתבה

נבחרת ישראל ספגה מכה לא פשוטה, כשמואנס דאבור הודיע כי לא יגיע למשחקים מול לטביה ופולין במסגרת מוקדמות יורו 2020 בשל חתונתו. בהתאחדות אף שוקלים להשעות את השחקן, לאחר שלא הודיע על כך בצורה מסודרת. מהרגע שיצאה ההודעה, דאבור סופג ביקורות קשות ברשת, ולהגנתו יצאו שניים מהנציגים הבכירים של המגזר - ג'ימי טורק ועבאס סואן.

"זה נראה כאילו הוא בגד במדינה. הלו, לאן הגענו?", אומר טורק, שרשם 33 הופעות בנבחרת ישראל, "הוא צריך להתחתן. הוא לא כמו ברזילאי שמחפש בחורות במועדונים. הוא מאורס הרבה זמן, הוא קבע משהו. אף אחד לא ידע שזה הולך להיות ככה. למחוק את האדם כאילו הוא עשה את זה דווקא? הוא נותן 150 אחוז בנבחרת. הוא נגד? הוא לא רוצה? הוא בורח מאחריות?".

עוד מוסיף טורק: "יכול להיות שהיה צריך להודיע לפני. הוא לא חשב שזה ייפול על הזמנים האלה, אבל ריח הגזענות יוצא ממכל החורים. תירגעו קצת. לשרוף הכל? מה שאומרים ברשת, לא ישפיע על כיאל ועל נאתכו? הוא לא עושה דווקא, לא מחפש לריב. הוא יודע שהנבחרת זו הבמה שלו. אני מדבר איתו ועם כיאל ועם כל החבר'ה. אני רואה איך שהם מדברים וכמה שחשוב להם להצליח ושהנבחרת תגיע לטורניר".

גם סואן, ששיחק 12 פעמים במדים הלאומים, טוען שיש להתחשב בדאבור: "לכל אחד יש את השיקולים האישיים שלו. הוא הכין את היום הזה ולא ידע מתי התאריכים של הנבחרת. חתונה זה משהו של פעם בחיים. היה צריך להיות קשר בין שני הצדדים. הם היו צריכים להתעדכן. לדעתי לא צריך להשעות אותו או להעניש אותו. אני בטוח שהוא לא רוצה לפגוע במשפחה ולא רצה לפגוע בנבחרת".

למרות זאת, סואן טוען כי גם כשהתחתן, לא פספס משחק, אפילו בליגה, אבל מוסיף: "כשהוא קיבל את ההחלטה, הוא לא שלף את זה. הוא יודע מה הוא עושה. אין לו תחליף ולכן כועסים עליו. לא צריכים להרוג אותו. הוא לא רצה לפגוע בנבחרת. הוא נלחם להיות שם".

הדפס