לא למד לקח: התקרית הנוספת של רוטנשטיינר

ב-2017 אולמר לא הגיע לנבחרת אוסטריה בשל חתונתו ונזרק

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.05.19 - 09:20
תחילת כתבה

טעות לעולם חוזרת. "זה בלתי מתקבל על הדעת, אבל נדון על כך ביוני", כך אמר ווילי רוטנשטיינר לתקשורת האוסטרית בעקבות סערת החתונה של מואנס דאבור. החלוץ, כזכור, יחמיץ את המשחקים מול לטביה ופולין במסגרת מוקדמות יורו 2020 בשל אירועי חתונתו. אבל אין זו הפעם הראשונה שרוטנשטיינר צריך להתמודד עם מקרה כזה.

לפני שנתיים בלבד, ב-2017, זומן חברו של דאבור לרד בול זלצבורג, אנדראס אולמר, למשחק מוקדמות המונדיאל מול אירלנד, אלא שהמשחק נפל על יום החתונה שלו והוא העדיף לוותר. מרסל קולר, שהיה אז המאמן, זעם ואמר: "מאז 2002, בכל פעם שמסתיימת העונה, יש משחקי נבחרת. במשך שנים הוא נמצא בנבחרת, ועכשיו הוא מתכנן חתונה. אני לא יכול להבין את ההחלטה שלו".

קולר, בגיבוי של רוטנשטיינר, ציין כי הוא לא מתכוון לזמן את אולמר למשחקי הנבחרת בעתיד ("השחקנים צריכים להיות זמינים"), אבל באותה שנה הוא סיים את תפקידו באוסטריה וב-2018 מונה למאמן באזל השווייצרית. אולמר כבר הספיק לשחק שישה משחקים במדי הנבחרת מאז והמקרה נשכח.

לאחר התקרית, אולמר התגונן ואמר: "הייתי צריך לדחות את החתונה שלי פעמיים, פעם אחת בגלל סיבות בריאותיות ופעם אחת בגלל שזומנתי לאליפות אירופה". כמו במקרה דאבור, גם במקרה הזה היה קצר בתקשורת: "יצרתי קשר עם קולר לפני שנתיים, הפעם דיברתי רק עם רוטנשטיינר ומנהל הקבוצה, מאריו מרגרייטר ואמרתי להם שאני לא כשיר וזה נגרר במשך תקופה ארוכה".

הדפס