"למה אישרו לדן גלזר ודור פרץ לצאת, ולנו לא?"

פרטי השיחה הטעונה נחשפים: השחקנים כעסו על היחס כלפיהם, כיאל התלונן על נוכחות התקשורת בפגישה ושאל את הרצוג ורוטנשטיינר: "מתי בפעם האחרונה חרגנו מהנהלים?"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.06.19 - 13:12
תחילת כתבה

למרות הרצון לשדר עסקים כרגיל מצידם, הודעת ההתנצלות של ארבעת שחקני נבחרת ישראל, כמו גם הקנס שנגזר עליהם על ידי המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר, לא באמת הרגיעו את הרוחות בקרבם. בשיחות סגורות, הם כעסו על ההתנהלות כלפיהם.

לערוץ הספורט נודע כי השיחה אתמול, שהתקיימה בין בירם כיאל, טאלב טוואטחה ואעיד חבשי לרוטנשטיינר ולמאמן אנדי הרצוג, היתה טעונה ואף עלתה לטונים גבוהים. כיאל הקולני יותר מבין השלושה, והביע תרעומת על כך שהתקשורת הגיעה לשפיים והמתינה לשחקנים בכניסה.

לטענת גורמים בהתאחדות, כיאל אמר לרוטנשטיינר והרצוג: "האם אי פעם מישהו מאיתנו איחר לאימון? האם אי פעם עברנו עבירת משמעת? האם אי פעם לא שימשנו דוגמא אישית בנסיעות לחו"ל?" לאחר שנענה בשלילה, הבהיר כיאל כי הוא וחבריו יתנצלו ויהיו מוכנים לקנס, אך לא לפני שהקנס שייקבע לאעיד חבשי, שמשתכר מעט יותר מכל אחד מהם, יהיה קטן משמעותית. כך נקבע בסופו של דבר.

נושא נוסף שעלה בשיחה בין הצדדים, היה שני שחקנים אחרים, דור פרץ ודן גלזר, שיצאו גם הם מהמלון, אך קיבלו על כך אישור. "להם אישרנו, לכם לא" אמרו בצוות לשחקנים בנושא.

באשר לשלב הפקת הלקחים, אחת המסקנות שקיבלו בהתאחדות היא שמעתה והלאה, לאחר משחקי חוץ, המשלחת תמהר לשדה התעופה, גם במידה ותצטרך לחכור מטוס, שיחזור ארצה חצי ריק. "ככה מתנהגת כל נבחרת בעולם, אז למה אנחנו צריכים להיות שונים?" שאל גורם בנבחרת, "איך יש כסף להביא את דודי גיל (מ"מ יו"ר ההתאחדות), שאף אחד מאיתנו לא יודע למה הוא צריך להיות בנסיעות שלנו, אבל כדי לחזור בלילה מיד לאחר המשחק, אין כסף?".

הדפס