זוארץ יעזוב השבוע, ביקורת על ממלא מקומו

יו"ר ההתאחדות יעמוד במילתו. חבר הנהלה: "גיל לא מתאים". גרינפלד ינהל את המשחק בין גרמניה לדנמרק באליפות אירופה עד גיל 21.

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.06.19 - 21:10

תגיות: שינו זוארץ

תחילת כתבה

בוידאו: משחק הנבחרת מול פולין

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, יודיע השבוע על סיום תפקידו באופן רשמי. לאחר שבכירים בכדורגל ניסו לבצע מספר מהלכים על מנת להשאירו אך לא הצלחה, היו"ר מתכוון לעמוד במילתו ולעזוב. זוארץ תופס כסא כנציג מרכז מכבי ואם מרכז הפועל יביא מועמד משלו, הם יצטרכו לקוות שיהיה חבר הנהלה מתוך ה-11 המכהנים שיסכים לפנות את הכסא שלו. איתן כבל ניסה לקבל את התפקיד אבל נתקל בשורה של אנשים בכירים שאינם מעוניינים בו.  

דודי גיל, ממלא מקום יו"ר ההתאחדות ומקורבו של יו"ר ההתאחדות לשעבר, עופר עיני, עשוי לשמש כיו"ר זמני, אבל גם כאן לא מדובר בהחלטה שתעבור בצורה חלקה, אם בכלל. גיל ועיני, הכירו בבנק יהב, שם כיהן גיל כמשנה למנכ"ל ועיני שימש כדירקטור מטעם ההסתדרות. שכרו של גיל בתחילת העשור עמד אז על 90 אלף שקלים בחודש. בהתאחדות הוא עובד בהתנדבות אבל מרבה לצאת לנסיעות בחו"ל, בעיקר עם הנבחרת ועם שינו זוארץ במסגרת תפקידו.

גורמים בהנהלת ההתאחדות טוענים כי לגיל אין את האופי המתאים כדי לשמש כיו"ר ויש חלק שרואים לו חלק בבעיות התקציביות שהיו לא מזמן בהתאחדות. "אם יש אדם שלא מתאים לשמש בתפקיד כל כך בכיר בהתאחדות זה דודי גיל. הוא בן אדם נחמד, אבל לא בשביל לנהל גוף כזה בו צריך להיות אדם חדש ולא אחד מבפנים", אמר אחד מחברי הנהלת ההתאחדות. את תגובת דודי גיל לא ניתן היה להשיג.

ההתאחדות מסרה בתגובה: "דודי גיל, גזבר ההתאחדות וממלא מקומו של יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ, הוא מהגורמים המובילים בהבראת ההתאחדות ממצב גרעוני של יותר מ-60 מיליון שקלים עד לפני כארבע שנים, למצב בו הגירעון נמחק כמעט לחלוטין. הניסיון להטיל דופי בכישוריו אינו ראוי ונובע מאינטרסים שבינם לבין טובת ההתאחדות אין דבר".

"כל אחת מנסיעותיו לחו"ל בשנים האחרונות, ומדובר במספר מצומצם ביחס לתפקידים הבכירים והמשמעותיים אותם הוא ממלא בהתאחדות, נעשתה באישור ואין לאיש כוונה להתנצל על כך. אם מישהו חושב שהניסיון להלך אימים על גיל בהשמצות מעין אלה יישא פרי, הרי שנכונה לו אכזבה גדולה".

בתוך כך, אוראל גרינפלד, בכיר השופטים בישראל, ינהל ביום שני הקרוב את המשחק בין גרמניה לדנמרק באליפות אירופה עד גיל 21 שתיערך באיטליה. עוזריו של גרינפלד יהיו רועי חסן ועידן ירקוני.