הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הרצוג השתולל בסיום וצרח: "לא תגיעו לכלום, נאיביים"

מאמן נבחרת ישראל בעט בחפצים בחדר ההלבשה. רוטנשטיינר, שהיה עד למקרה, אמר לשחקנים: "אם זה ייצא החוצה, לא יהיה טוב". למרות ההפסד, האוסטרי זכה למחמאות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.09.19 - 06:15
תחילת כתבה

ההפסד הדרמטי לסלובניה הרחיק מאוד את חלום היורו מנבחרת ישראל והסיכויים להגיע לטורניר הגדול בקיץ הבא הפכו קלושים. יתרה מזאת, הניצחון של מקדוניה הצפונית על לטביה דירדר את ישראל למקום החמישי בבית - שבו שנים כבר לא ביקרה. את הריקושטים בעקבות כך הרגישו השחקנים כבר בחדר ההלבשה.

למרות הופעה טובה ברוב דקות המשחק בלובליאנה, המאמן אנדי הרצוג התקשה להסתכל על חצי הכוס המלאה, והיה עצבני מאוד עם שריקת הסיום. לחדר ההלבשה נכנס הרצוג נסער, בעט בשולחן ובבקבוקים וצרח: "לא תגיעו לשום דבר בחיים שלכם, נאיביים". ווילי רוטנשטיינר, שראה את המאמן יוצא מכליו, אסף את השחקנים ואיים עליהם: "אם הדברים האלו ייצאו החוצה, לא יהיה טוב".

בניגוד לתיקו הביתי מול מקדוניה הצפונית ולמרות ההפסד הדרמטי, הרצוג זכה למחמאות כשהגיב טוב על הקווים. אחרי מחצית ראשונה רעה הוא שינה את המערך, נתן חופש לחלק הקדמי, ביצע חילופים נכונים והריאיון הנסער שלו בסיום בו תקף את השחקנים והמנטאליות הישראלית בדקות האחרונות, הראה את כמות התשוקה שלו.

בתוך כך, המאמן האוסטרי מתכוון לשנות גישה. המערך עשוי להשתנות לקראת המשחקים הבאים והוא יהיה יותר אטרקטיבי. "הגיע הזמן שנפסיק לפחד ונתחיל לשחק כדורגל. נקבל שני שערים, אבל גם נבקיע ונשחק כדורגל התקפי", אמרו גורמים בנבחרת, "זה פספוס, אבל לפחות שנמשיך לשחק כדורגל מהנה".

הרצוג מקווה שניר ביטון יהיה כשיר לצמד המשחקים הבא כדי שיחזיק לו את חוליית ההגנה, נקודת התורפה של הנבחרת, אבל נראה שעד אוסטריה שחקן סלטיק לא יחלים מהפציעה בשריר. במקביל, דור פרץ יחסר בחודש הבא במשחק מול אוסטריה בגלל צהובים.