מונאס או שון: מי צריך לפתוח בחוד הנבחרת?

שאלת החלוץ היא המרכזית לקראת אוסטריה. הצביעו בסקר

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.19 - 12:39
תחילת כתבה

מסורת ישראלית ידועה היא שסביב כל משחק נבחרת עומדת "השאלה": עמדה במגרש שעומדת במחלוקת בין שני שחקנים שווים ברמתם, בסוגיה מי יפתח בהרכב. במשך שנים, "השאלה" הסתובבה סביב עמדת השוער: בין ניר דוידוביץ' לדודו אוואט, או לאחרונה בין אריאל הרוש לאופיר מרציאנו.

נדמה שהפעם, לקראת המפגש מול אוסטריה, יש שאלה ברורה בעמדת החוד: מי צריך לפתוח לצידו של ערן זהבי כחלוץ השני נגד אוסטריה, שון וייסמן או מונאס דאבור? החלטנו לנסות ולמנות את הסיבות, למען כל אחד מהמועמדים.

מונאס דאבור
למה כן: נדמה שהסיבה העיקרית מדוע ללכת עם החלוץ שנולד בנצרת, היא הוותק. דאבור היה (כמעט) לאורך כל הקמפיין הבחירה הראשונה של הרצוג (למעט היעדרות קצרה בשל "פרשת החתונה"), שיתוף הפעולה שלו עם זהבי הלך והתהדק לאורך המשחקים השונים, וכדובדבן שעל הקצפת - הוא גם הבקיע במפגש הקודם עם האוסטרים בסמי עופר, כשהנבחרת ניצחה 2:4.

למה לא: כמובן, כושר המשחק. מאז חצי השעה ששיחק בלובליאנה נגד סלובניה לפני חודש, דאבור רשם 17 דקות משחק בסה"כ (בשתי הופעות במסגרת הליגה האירופית) במדי סביליה, נותר מחוץ לסגל בכל חמשת משחקי הליגה, ואובדן הכושר כבר עלה לו במקום בהרכב נגד סלובניה (למרות שנגד צפון מקדוניה הוא כן פתח), ו-וייסמן הועדף על פניו.

שון וייסמן
למה כן
: מדובר באחד מסיפורי העלייה המטאוריים ביותר שזכורים בכדורגל הישראלי. החלוץ שגדל במכבי חיפה עבר, בלי הרבה ציפיות, לוולפסברגר האוסטרית ונחשב לעוד שחקן שיסמן לעצמו כמה תחנות אירופיות ברזומה. אלא שהמציאות טפחה על פניהם של כל הספקנים: וייסמן כבש לא פחות מ-14 שערים תוך מעט יותר מחודשיים (כרגע הוא הכובש השני בטיבו בעולם, אחרי ארלינג האלאנד מזלצבורג), עומד בראש טבלת המבקיעים בליגה האוסטרית ואפילו כבש שער יוקרתי בליגה האירופית במינשנגלאדבך נגד בורוסיה המקומית. אם הרצוג יילך על הכושר הנוכחי, כנראה שהבחירה תהיה מהחלוץ שמפציץ במדינה שלו.

למה לא: מה שצפוי לעמוד בדרכו של וייסמן, אם וכאשר, להרכב היא הגיל הצעיר. החלוץ שעבר ממכבי חיפה בסה"כ בן 23, וייתכן כי במשחק חשוב הרצוג יעדיף לסמוך על שחקן מנוסה יותר, בטח בהתמודדות שממנה ספק אם תהיה דרך חזרה. גם המסגרת שבה התאמן, הליגה האוסטרית מול ספרד, עשויה בסופו של דבר לתעדף את דאבור.

אז מי צריך לפתוח? הצביעו בסקר!

מי לוקחת הערב בווינה? הצביעו!