הרצוג: "המצב המשפחתי לא קל עבורי"

מאמן הנבחרת על עתידו: "בארה"ב הייתי מגיע רק להתכנסויות". על הפלייאוף: "סיכוי טוב לעלות. יכולים לנצח כל קבוצה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.10.19 - 23:55
תחילת כתבה

לאחר ההפסד באוסטריה, נבחרת ישראל חזרה ארצה ועשתה את שלה מול לטביה. הכחולים-לבנים גברו 1:3 בטרנר על היריבה החלשה בבית והשאירו את חלום היורו בחיים, ללא קשר לשלב הפלייאוף, אם וכאשר. ישראל אמנם נשארה במקום החמישי, אך מחזיקה במאזן זהה לזה של סלובניה וצפון מקדוניה עם 11 נקודות, מאחורי האוסטרים עם 16. המשימות הבאות יגיעו בחודש נובמבר, אז השחקנים של אנדי הרצוג יפגשו את פולין ולאחר מכן את המקדונים.

"היה חשוב לקחת את שלוש הנקודות", אמר הרצוג בסיום. "הייתי מרוצה במיוחד מהחצי הראשון, ספגנו גול, אבל בסך הכל היה טוב מאוד. במחצית השנייה לא הצלחנו לשמור על הקצב. עדיין היו מצבים, אבל גם להם. בסוף, מה שחשוב הן הנקודות. זה טוב לביטחון שלנו".

המאמן הלאומי התחמק ממתן תשובה לגבי עתידו: "יש לנו פגישה ב-22 באוקטובר. יש לנו סיכוי קטן לעלות דרך הבתים, אבל דרך הפלייאוף יש לנו סיכוי טוב. חשוב לחזור לקצב כמו שהתחלנו את הקמפיין. אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה, לפעמים אנחנו נכנסים לצרות כמו נגד לטביה, זה חלק מהחיים שלנו".

במסיבת העיתונאים שלאחר מכן, הרצוג דווקא הרחיב על הנושא: "זה לא קל עבורי. יש לי שני ילדים קטנים, הם בטח ישנים עכשיו. לא אמרתי שאני לא רוצה להישאר, זה לא נכון. המצב המשפחתי הוא לא קל עבורי. בארה"ב לא חייתי, אלא באתי להתכנסויות ומשחקים, וכאן זה שונה. אשב עם הפורום המקצועי ב-22 בחודש ונדע טוב יותר לאחר מכן".

בהמשך, האוסטרי דיבר על עילאי אלמקייס, לו העניק את הופעת הבכורה: "הוא טוב מאוד עם הכדור וחכם מאוד, יש לו עתיד מבטיח בנבחרת אם ימשיך ככה. הוא עובד קשה בגרמניה".