"אני קורס": הבקשה המפתיעה של רוטנשטיינר

האוסטרי ביקש למנות עוזר וספג ביקורת: "מתעסק רק בבוגרת"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.10.19 - 14:41

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

לצד ההחלטה בנוגע לעתידו של אנדי הרצוג, אחד הנושאים בהם עסקה היום (שלישי) הוועדה המקצועית של ההתאחדות לכדורגל היה תפקודו של המנהל הטכני של הנבחרות, וילי רוטנשטיינר.

אחת הטענות שהופנו כלפי האוסטרי הייתה שהוא מתרכז רק בנבחרת הבוגרת, ולא בנבחרות הצעירות כפי שמצופה ממנו. בתגובה, רוטנשטיינר ביקש עוזר לצידו, וטען: "אני קורס". בוועדה לא ממש אהבו את דבריו של המנהל הטכני, והמנכ"ל רותם קמר זעם על הדרישה. בנוסף, כשרוטנשטיינר התבקש ללכת למשחקים של נבחרות הילדים והנוער, אמר:"מה זה יעזור שאהיה שם?".

רוטנשטיינר עצמו לא הגיב לביקורת שהוטחה כלפיו על רצונו באדם נוסף, וסיכם: "היה דיון טוב. זה פתרון טוב לדחות את ההחלטה לעוד חודש. יש התפתחות בנבחרת ואנדי עושה עבודה מצוינת. עלייה לפלייאוף תשאיר אותו אוטומטית".

נושא נוסף שהוא עלה היה על ידי אלי אוחנה, שהעביר ביקורת על כך גיא פוטניאגין, שמנהל את הנבחרת הבוגרת לצד תפקידו כאחראי הנבחרות הצעירות, וטען כי צריך לחלק את התפקיד.

מאמן העבר של הנבחרת, דרור קשטן, שאל את הרצוג אם הוא מחזיק בסטטיסטיקות של איבודי כדור וחילוצי כדור של שחקנים קדמיים, כמו מנור סולומון, ערן זהבי ומואנס דאבור, ונענה בחיוב. המאמן הדגים לנוכחים את הפעולות על הלוח שהוא עושה לשפר את ההגנה והסגירות עליהם עובדים טקטית. אחת הבעיות שהרצוג ציין הייתה בהגנה: "צריך לגדל בלמים ושחקני הגנה, יש חוסר וזה מאוד חשוב".