"הרצוג? לא אחליט לפני שאלמד את המערכת"

צפו: ביו"ר ההתאחדות החדש, אורן חסון: "מבטיח לשתף פעולה עם כולם. אקח כמה שבועות להכיר את העסק"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.10.19 - 14:30

תגיות: אורן חסון

תחילת כתבה

אחרי תקופה של כשמונה חודשים, היום (רביעי) יש להתאחדות לכדורגל בישראל יו"ר חדש. אורן חסון אמנם לא נבחר פה אחד כמו קודמיו בתפקיד, אך עדיין ברוב קולות. אחד הנושאים המרכזיים שעלו בזמן האחרון בהקשר של ההתאחדות, שלשמם היה צורך בבחירת יו"ר קבוע כמה שיותר מהר, הוא נושא מאמן נבחרת ישראל. חסון התראיין לאחר המינוי הרשמי והתייחס לנושא.

"נכון שחזרתי לכדורגל כי אני כי אני אוהב אותו ומחובר אליו", אמר חסון. "יחד עם זאת, אני צריך ללמוד את המערכת. אני מבקש לקחת כמה שבועות כדי ללמוד את העסק לעומק, ומאמן שלאחר מכן נעשה החלטות מסודרות. הרצוג? אין לי שום כוונה לקבל החלטות לפני שאלמד את המנגנון שנקרא ההתאחדות לכדורגל".

היו"ר החדש גם דיבר על ההתנגדויות למינויו: "אני רוצה להודות לחברות וחברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל שהביעו אמון ובחרו בי ליו"ר. אעשה כמיטב יכולתי ואתן את כל ניסיוני על מנת לסייע לכדורגל. זה כלי חינוכי, נעשה את המקסימום כדי לשפר את הענף. לא נבחרתי פה אחד? אלה בחירות דמוקרטיות, כל אחד בוחר לפי צו מצפונו. מבטיח לשתף פעולה עם כל מי שבחר, בין אם בעד או נגד".

שאר התגובות שלאחר המינוי היו חלוקות מאד:

חבר ההנהלה מטעם מרכז בית"ר, שאול שניידר: "ההליך היה יכול להיעשרות בצורה יותר חוקית ויפה. חבל. הצבעתי נגד, אבל הוא הפנים שלנו ונאחל לו בהצלחה".

יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס: "זה לא תפקיד שעושים על הדרך. אני שמח שחסון נבחר, בעיני הוא האיש המתאים וכולנו צריכים לעמוד מאחוריו".

חבר מרכז הפועל, מיכאל ויסמן: "באנו מאילת להצביע. הפתעה גדולה מאד בעיני שהוא לא נבחר פה אחד, אבל זו דמוקרטיה".

מנכ"ל אחי נצרת, אחמד חילו: "חיכו 300 ימים, אבל הרוויחו בסופו של דבר. חבל שההתאחדות לא יכלו לסגור את הפארסה הזו קודם. זה מוציא שם רע".